Национален Събор на форум БГЗЛАТО 15.06-17.06 2018 година

Re: Национален Събор на форум БГЗЛАТО 15.06-17.06 2018 годин

Мнениеот yavor_penev » 04 Юни 2018, 12:44

Здравейте,
ще ви подам малко актуална информация относно състоянието и преминаването през прохода Петрохан:
В момента тече проект за цялостна модернизация на участък Костинброд - Гинци по европейска програма и се изпълнява от две фирми на два лота, участъци, а именно Костинброд - Бучин проход и Бучин проход - Гинци /гроницата община София-община Берковица/.

Пътната настилка от Костинброд до Билото на прохода е в процес на цялостна модернизация и рехабилитация. Изтраждат се дренажни системи, шахти, канавки и канали. В населените места се поставят бордюри и се подготвят нови пешеходни алеи. В много участъци са предвидени уширения на пътната настилка както и нови джобове за отбиване и почивка.
Ремонта тече с пълна сила като само за информация в събота на 02.06.2018 имаше 7 строителни екипа с много техника. Най-тежките участъци след отбивката за Годеч, Църква и преди панорамния път вече са рехабилитирани с положена нова асфалтова настилка. Огромните ями вече ги няма, така че всеки който се двоуми дали да минава през прохода да го избира спокойно като път за достигане до мастото на събора. На много места движението се регулира от хора и светофари, но движението през тези участъци става бързо и гладко. Най-важното е че огромните дупки са ече история, а до 15 юни ще напреднат още повече с ремонта на трасето по прохода. Работи се на пълни обороти 6 дни в седмицата. :59: :96: :96: :96:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Национален Събор на форум БГЗЛАТО 15.06-17.06 2018 годин

Мнениеот yavor_penev » 04 Юни 2018, 13:51

Здравейте,
съвсем прясна пареща новина. Отново с помощ от страна на г-н Миладинов, кмет на село Гаганица, разбрах за една страхотна къща за гости в селото които собственици дори са ми съседи през 4 къщи. Чух се вече с хората и къщата е готова за 15 и 16.06 за приемане и настаняване на гсти.
Къщата е страхотна със стаи за гости на два етажа с бани и тоалетни, голям хол, механа, навес с барбекю, райграс с цветна градина и много други екстри за спокойна почивка. На 8.06 в петък ще се видя с хората на място и ще заявя колко хора и колко нощувки ще се използват. Вече е резервирано за две нощувки /15 и 16.06/ за Админ и кака ми Ева, както и за г-н 67-ми и Милена /за една нощувка събота срещу неделя или две нощувки ако успеят да се присъединят към мупона в петък/. Има възможност да се настанят 8 -10 човека като цената е 90 лева за цялата къща, цена без конкуренция само за нас. Ако не се заеме къщата цената ще бъде по ниска според присъстващите.
Моля който желае да се присъедини към групата оставаща в къщата да направи своята заявка сега тук в темата, или да ми се обади на телефон 0883464000 за да го запиша и да заявя в петък желаещите на хората. Местата са виждате крайно ограничени така че побързайте.

Офертата е валидна САМО за регистрирани потребители и за всички приятели на хобито и форум bgzlato.com
Поздрави,
Пенев
:9d: :fe4:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Национален Събор на форум БГЗЛАТО 15.06-17.06 2018 годин

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 06 Юни 2018, 14:46

yavor_penev написа:
ОПЕЛ ФЕН написа:требе да си носиме шатри за сенка :59:

Здравейте,
мястото за самото мелоприятие съвсем леко се измени като за повечето е познато от миналогодишния събор, също така имаме 100 % пълна подкрепа от страна на общинската администрация и кмета на село Гаганица за провеждане на събора. Тази година събора е издърпан 2 седмици по-рано за да се избегнат колкото може жегите развиващи се вече в региона. Седмица по-рано ще окосиме поляната и ще натиснем по към реката и дърветата за да се възползваме от свежеста на реката и сянката. Поляната ще се третира с препарат против кърлежи и други Бабалюги. Събора ще се състои в поземлището на село Гаганица, община Берковица, област Монтана. Региона е уникален в него има всички налични предпоставки както за любителите на цепнатини в леската от коритото на река Златица така и много обещаващи наносни тераси покрай реката. Региона е с богата история в златодобива от времето на траките през епохата на римската империя, по времето на турското присъствие до наши дни. В долината на река Златица и нейните притоци се е извършвал древен златодобив на разсипно злато от хилядолетия.
Наколко думи за село Гаганица и цялата местност. Златодобива е от древни времена, открити са рудници от Тракийско и римско време. В момента златодобив се прастикува и като хоби от много от населението на селата Котеновци, Черешовица и Гаганица. Климатът е умерен, релеф полупланински с интересни възвишения покрити с широколистни и иглолистни масиви. В горите любителите гъбари могат да открият пачикрак, манатарка и сърнела а аз като любител гъбар поемам ангажимент за желаещите да направим един обход на няколко горички в околностите.
Untitled.png

Село Гаганица е в долното течение на реката равно и подредено.
На първата снимка с червена стрелка е показано удобно идване на всички Колеги от Видин, Лом, Монтана, Чипровци, Белоградчик ...
с Зелена стрелка е удобно идването на всички колеги от София, Перник, Враца, Вършец, Берковица. От Пловдив и южна България като варианти са удобни преминаване през Петрохан - Берковица-село Боровци- Гаганица или по магистрала Хемус - Ботевград-Враца-Монтана - село Боровци- село Гаганица. В момента Петрохан страна София е в ремонт и се извършва цялостна рехабилитация на участък Костинброд-Гинци.
За събора се минава през село Гаганица покока селата Котеновци и Черешовица които са в долината на река Златица. В Гаганица има 2 магазина предлагащи всичко необходимо - скара, бчира, меса, алкохол, цигари и много други.Има и кафене, което заедно с магазините се намират на центъра на селото. От Гаганица по лъкатушещ покрай реката път се стига до разклона за село Лесковец.
След разклона на 50 метра се преминава по мост над лесковската река. Метри след това трасперант и допълнителни таболи ще ви насочат по черен но добър път до мястото на събора. След 50-60 м по черния път сте на правилното място. Точните коодринати може да видите на втора снимка.
snimka 2.png

Малко снимки от самото мястото за събора.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Моля да се знае че в региона покритието на М-тел е меко казано нищожно да се има в предвид от хора абонати на М-тел очакващи важни обаждания. Виваком имат устойчиво покритие.
За хората които предпочитат да не остават на палатка на 7 км от събора в село Бистрилица, комплекс Стари Бистрилишки къщи приема гости целогодишно на нормални цени. В интернет СТАРИ БИСТРИЛИШКИ КЪЩИ за контакти и информация. На 10-11 км от Мястото на събора след село Бистрилица е разположен руг приятен комплекс БАЛОВА ШУМА с заведение и леглова база.
Прогнозата за периода е за благо време, веселба, хапване, пийване, приятни емоции на реката, на софрата, по горите и силно присъствие на колеги и приятели от региона и страната.
Всички желаещи са добре дошли. :fe4: :9d:

това ли се жи пи ес координатите кадето ке е збирката
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

Re: Национален Събор на форум БГЗЛАТО 15.06-17.06 2018 годин

Мнениеот yavor_penev » 06 Юни 2018, 16:56

48, 18" N
23,04' E
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Национален Събор на форум БГЗЛАТО 15.06-17.06 2018 годин

Мнениеот admin » 06 Юни 2018, 22:09

Всеки който разполага с подвижни маси,столове и шатри,при възможност да носи.
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1254
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Национален Събор на форум БГЗЛАТО 15.06-17.06 2018 годин

Мнениеот yavor_penev » 07 Юни 2018, 07:53

yavor_penev написа:Здравейте,
съвсем прясна пареща новина. Отново с помощ от страна на г-н Миладинов, кмет на село Гаганица, разбрах за една страхотна къща за гости в селото които собственици дори са ми съседи през 4 къщи. Чух се вече с хората и къщата е готова за 15 и 16.06 за приемане и настаняване на гсти.
Къщата е страхотна със стаи за гости на два етажа с бани и тоалетни, голям хол, механа, навес с барбекю, райграс с цветна градина и много други екстри за спокойна почивка. На 8.06 в петък ще се видя с хората на място и ще заявя колко хора и колко нощувки ще се използват. Вече е резервирано за две нощувки /15 и 16.06/ за Админ и кака ми Ева, както и за г-н 67-ми и Милена /за една нощувка събота срещу неделя или две нощувки ако успеят да се присъединят към мупона в петък/. Има възможност да се настанят 8 -10 човека като цената е 90 лева за цялата къща, цена без конкуренция само за нас. Ако не се заеме къщата цената ще бъде по ниска според присъстващите.
Моля който желае да се присъедини към групата оставаща в къщата да направи своята заявка сега тук в темата, или да ми се обади на телефон 0883464000 за да го запиша и да заявя в петък желаещите на хората. Местата са виждате крайно ограничени така че побързайте.

Офертата е валидна САМО за регистрирани потребители и за всички приятели на хобито и форум bgzlato.com
Поздрави,
Пенев
:9d: :fe4:

Още има свободни стаи.
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Национален Събор на форум БГЗЛАТО 15.06-17.06 2018 годин

Мнениеот yavor_penev » 08 Юни 2018, 07:59

Появиха се и първите прогнози за времето в периода15.06-17.06.2018 г.
Променлива облачност с минимални възможни краткотрайни превалявания и температури 25-26 градуса ....какво по хубаво от това :2e1: :2e1: :2e1: :2e1: :2e1:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Национален Събор на форум БГЗЛАТО 15.06-17.06 2018 годин

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 09 Юни 2018, 20:34

дано е добро времето че тия дни вали секи ден :59:
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

Re: Национален Събор на форум БГЗЛАТО 15.06-17.06 2018 годин

Мнениеот yavor_penev » 10 Юни 2018, 20:36

ОПЕЛ ФЕН написа:дано е добро времето че тия дни вали секи ден :59:

времето ще е идеално за сезона 24-26 градуса променлива облачност перхектно за дълбоко окопаване. Днсес поляната се окоси и напръска с препарати - Благодарности на Любо, Маги, Сандо, Началника, Наско за всичко което направихме днес. :96: :96: :96:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Национален Събор на форум БГЗЛАТО 15.06-17.06 2018 годин

Мнениеот yavor_penev » 11 Юни 2018, 09:16

Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

ПредишнаСледваща

Назад към Срещи и мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop