Работа с живак

Re: Работа с живак

Мнениеот niki 67 » 12 Сеп 2014, 13:02

Темата е за ключ вече! Усещам как страстите се нажежават и това не е добре нито за форума, нито за колегиалните отношения...
Голям човек е дакела... http://vbox7.com/play:0c20b2d741&start=2
Аватар
niki 67
 
Мнения: 408
Регистриран на: 29 Юни 2014, 08:20
Местоположение: Гр. Сливница

Re: Работа с живак

Мнениеот yavor_penev » 13 Сеп 2014, 09:52

niki 67 написа:Темата е за ключ вече! Усещам как страстите се нажежават и това не е добре нито за форума, нито за колегиалните отношения...

Ми водим дискусии, всеки има мнение, за замърсяването съм съгласен ако се ограничи един ще се засили друг замърсител важното е максимално да пазим природата и себе си, това е ясно. :59: :96: Лично аз какво бих правил от събрания шлих бих вадил едрото за ситното с моето ходене 2-3 пъти месечно на еднодневки едва ли бих използвал живак просто няма смисъл. :a5:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Работа с живак

Мнениеот Eli » 13 Сеп 2014, 16:14

niki 67 написа:Темата е за ключ вече! Усещам как страстите се нажежават и това не е добре нито за форума, нито за колегиалните отношения...

Напротив,Ники,напротив!Темата доби облик на дискусия в която всеки изказва аргументирано мнението си,без да ангажира който и да било с него.Радвам се,когато чета подобни постове.Хубаво е,че всеки има мнение и без притеснение го изразява,винаги съм искала да е така,а когато сме толерантни и уважаваме различните мнения,дори и да не ги споделяме,нещата се получават!
:9d:
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
Eli
 
Мнения: 884
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:52
Местоположение: Варна

Re: Работа с живак

Мнениеот niki 67 » 13 Сеп 2014, 16:22

Съгласен съм с теб Ели, дано нещата да не излязат извън контрол.
Голям човек е дакела... http://vbox7.com/play:0c20b2d741&start=2
Аватар
niki 67
 
Мнения: 408
Регистриран на: 29 Юни 2014, 08:20
Местоположение: Гр. Сливница

Re: Работа с живак

Мнениеот КАЯ » 13 Сеп 2014, 17:30

Ще кажа и защо съм толкова против живака. Едно е опасността от него. Отравянето настъпва постепенно, без някакви симптоми отначало. натрупва се в организма и в един момент вече е късно да се взимат мерки. Но при взети всички мерки за безопасност и неутрализиране на съединенията и разтворите опасността е минимална, както за природата така и за човека, но сложете си ръка на сърцето и кажете честно, колко от колегите ще спазят тези мерки.
Живак винаги под вода и херметично затворен. За предпочитане много здрав съд, който трудно би се счупил. И за съхранение на живака и за обработка на шлиха. Никога не обработвайте шлих в копанка или легенче. Избягвайте всякакъв досег на живака с кожата. Минава и през нея. Изпарение само в специализирана реторта от чугун. При висока температура живачните пари минават и през желязото, затова не се и съхранява в железни съдове. По удачно е обработката на амалгамата с киселина. Писах за това преди. Но и тук си има изисквания за безопасност. Колегите занимаващи се с електронен отпадък сигурно са писали какво трябва да се спазва.
Второто поради което съм против работата с живак, е че поради леснотата много млади колеги вместо да се научат добре да работят с копанката/легена за по-лесно обработват шлиха с живак
Винаги може да се избегне обработката с живак, а и обемите на шлиха останал със съдържание на ситнеж, който новак трудно би обработил с копанка не е много.
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
КАЯ
 
Мнения: 92
Регистриран на: 04 Юли 2014, 11:16

Re: Работа с живак

Мнениеот 123321 » 13 Сеп 2014, 20:26

Темата си е екстра,доста гореща,но всеки е изложил,защо е против,или как да се прави при определени мерки за безопасност.Все пак,малцина са ползващите живак,и едва ли има място за притеснение. Няма по голям кеф от това,сам да си промиеш и микронното в легенчето,без никаква химия :59:
123321
 
Мнения: 112
Регистриран на: 29 Юни 2014, 12:39
Местоположение: гр.Трън

Re: Работа с живак

Мнениеот igrigorow » 14 Сеп 2014, 18:19

Чел съм за живака и за неговото въздействие върху хората,не е работа това,по добре да сме здрави :9d:
igrigorow
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Авг 2014, 06:50

Re: Работа с живак

Мнениеот haifisch » 14 Сеп 2014, 21:20

Изображение
Не бъркай личността ми с поведението ми. Личността ми е това, което съм аз, а поведението ми зависи от това кой си ти.
Аватар
haifisch
 
Мнения: 209
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 10:59
Местоположение: Бургас

Re: Работа с живак

Мнениеот igrigorow » 15 Сеп 2014, 18:21

Тъжна статистика с лоша прогноза,да!Ако не пазим природата няма да опазим и себе си :9d:
igrigorow
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Авг 2014, 06:50

Re: Работа с живак

Мнениеот saandooo-BIG AL » 16 Сеп 2014, 09:59

haifisch написа:Изображение

И къде е лошото,от гледна точка на природата ние сме поредния катаклизъм. Изчезнеме ли -добре, оцелееме ли-пак добре.Колко ли пъти Природата се е самоунищожавала и след това възраждала за тия 4,6 милиарда години?Краището например е много богато на живак,а пък човечетата си щъкат там от хиляди години.Около София бъка от уранови мини,ама няма и намек софиянци да изчезнат заради това.За нас много неща са опасни и вредни,но на природата и дреме,дори да изчезне Земята,какво от това,една планета по малко ,от трильони.За това,пиеме си, ядеме си и си носиме новите дрехи и не се взимаме много на сериозно,най много да умреме,както казват шопите :cb8: :cb8:
копам седнал,що не мога легнал
Аватар
saandooo-BIG AL
 
Мнения: 251
Регистриран на: 28 Юни 2014, 16:54
Местоположение: ШОП

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за златото - споделен опит

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта

cron
BGtop