От хоби към препитание

От хоби към препитание

Мнениеот 123321 » 01 Ное 2014, 19:06

Здравейте :9d:
Възможно ли е да се премине границата,от хоби към препитание.Има ли хляб в това,или надежда всякаква оставете :ba7:
Предполагам,че всеки тайничко се надява,при всеки излет да удари бингото,колкото и хоби да му викат на това.
Мойто мнение е,че временно би могло да се издържа човек,стига района да е с добри показатели.Споделям всичко това,на база личен опит.
п.п.ако админите сметнат,че темата не е за тук,нека е я сложат на правилното място.
123321
 
Мнения: 112
Регистриран на: 29 Юни 2014, 12:39
Местоположение: гр.Трън

Re: От хоби към препитание

Мнениеот yavor_penev » 01 Ное 2014, 19:18

Аз като тръгна за риба тръгвам с надеждата за некой едър мустакат исполин. Със златцето е същото позитивно настроен за чукване на бингото иначе за препитание чак никога не съм го мислил пък с легена, улея и портативната драга надали ще го и помисля някога. За мен радоста е в споделянето на места, на знания, опит и техника с колеги, приятното изкарване на ректа далеч от шумния и мръсен град- предостатъчно доволно....
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: От хоби към препитание

Мнениеот GOLDENBOY » 02 Ное 2014, 19:37

Темата е добра и доста смислена, защото всеки сам за себе си трябва се "самоопредели" и това ще му помогне да изпита удовлетворение от заниманието. За да се претитава някой с намиране, промиване и продажба си е чиста доза професиинализъм. Но както казва Явор с корито и лопата си е чиста загуба на време.За добив и печалба единствения начин е машини, тромели , големи драги , пресевни и т.н. Но все пак ако се намери някое много обогатено и концентрирано място може и да се удари джакпот, както и да идеш за риба и да удари нещо яко на въдицата. Аз залагам на хобито и смятам че на този етап имаме достатъчно свобода да упражняваме тази дейност, защото за жалост и законодателно нещата за професионална работа не са изчистени и дори тези които сега ровят и промиват на професионално ниво са си направо "извън закона". :a5:
Най-добрия и смислен начин е като хоби. :fe4: :1e: :bc: :boat: :bbq:
GOLDENBOY
 
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Окт 2014, 20:49

Re: От хоби към препитание

Мнениеот yavor_penev » 03 Ное 2014, 23:25

То убаво хоби ама набарам ли богат насип ще дойде питоньо5 на помощ. после друг участък ще излезе още по богат и естествено доста по далеч от реката от коритото и в момента. Тогава си трябва техника да то носи или да се направи канал от реката до мястото. Няма ко да се заблуждаваме който е поработил знае че богатите места са на десетки и повече метри от реката. Но това си е за друга тема :40:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: От хоби към препитание

Мнениеот borezlatoto » 19 Мар 2015, 13:04

Ами за да немаме провлеми със екото, когато копаем извън коритото, да си носим по една фиданка некаква и когато свръшим да я мушнем у дупката и те - природата цяла и ние доволни. То всеки знае че дръветата пазят брего ка Пена оди по него от ерозия .
Бдението и въображението - раждат случая!
Аватар
borezlatoto
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Фев 2015, 20:22
Местоположение: Албанска федеративна република Сливница

Re: От хоби към препитание

Мнениеот yavor_penev » 17 Юни 2015, 06:32

Хората в малките населени места, където липсва производство, където безработицата е голяма, където е и доказано златоносно, с добив до 6-8 десети на ден след къртовски целодневен труд успяват да докарат в бюджета си средства за да преживяват. Ние хобистите трябва да уважаваме това и съм съгласен с колегите когато ходим по подобни места да се ограничаваме в търсенето по далеч от разработките на местните колеги. Още повече че при тях не става дума за препитание или за хоби а по скоро за преживяване и свързване на двата края. :3c1:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: От хоби към препитание

Мнениеот pscorpions » 17 Юни 2015, 14:04

Много добре казано Яворе, напълно съм съгласна с теб.
Аватар
pscorpions
 
Мнения: 73
Регистриран на: 22 Сеп 2014, 10:17

Re: От хоби към препитание

Мнениеот admin » 03 Ное 2015, 22:17

yavor_penev написа:Хората в малките населени места, където липсва производство, където безработицата е голяма, където е и доказано златоносно, с добив до 6-8 десети на ден след къртовски целодневен труд успяват да докарат в бюджета си средства за да преживяват.

Ако този къртовски труд се използва в друга сфера,гаранция ще изкараш по добри доходи.Като прибавим и зимния сезон,нещата стават трагични :3c1: Не да си добър,на реката да живееш,неможеш да се издържаш,камо ли семейство да храниш.
п.с.не ангажирам никой с мойто мнение
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1253
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: От хоби към препитание

Мнениеот yavor_penev » 05 Ное 2015, 08:24

На общаци по строежи в нашите малки градове и сега да им дават по колко 20-30 лева надник!? Това и на леген е постижимо. Кой до колко го устройва това е друг въпрос.
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55


Назад към Всичко за златото - споделен опит

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

BGtop