Въпрос към хората с опит

Въпрос към хората с опит

Мнениеот gothic_fan » 27 Фев 2015, 12:34

Здравейте! Може ли да Ви помоля да споделите кога сте намерили първата си златинка след като сте се запалили, и с какви пособия? :boat: Зная че има страшно много фактори като инструменти,късмет и т.н., но все пак ми е интересно старите кучета да се изкажат!
Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ....
gothic_fan
 
Мнения: 18
Регистриран на: 24 Фев 2015, 11:32
Местоположение: СеВеРоЗаПад

Re: Въпрос към хората с опит

Мнениеот любо » 27 Фев 2015, 13:28

Здрасти, /абе как се казваш, че ми е много трудно да го напиша тоя ник :cb8: /. Сигурно има към 6-7 години от как се запалих по хобито. Първата златинка я намерих доста време след като започнах, може би да е имало тидесетина ходения по реките само в търсене. Като начало, ходех с обикновено легенче и лопата. Лека-полека си набавях и други пособия Просто човек трябва да бъде упорит.
п.п. А да съм с опит или старо куче, едва ли ;) . Поназнайвам някои неща, но колкото и да знаеш, винаги научаваш по нещо ново.
Добре дошъл при нас.
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Въпрос към хората с опит

Мнениеот глигана » 27 Фев 2015, 13:29

повечето от нас както и при теб ще се случи са видяли първата си златинка в легена
Аватар
глигана
 
Мнения: 81
Регистриран на: 14 Сеп 2014, 11:41
Местоположение: София

Re: Въпрос към хората с опит

Мнениеот macom » 27 Фев 2015, 22:48

Първата хубавица намерих преди около две години на Огоста,стоеше си под един голям камък и чакаше, да го обърна и да промия материала от-долу. И чудото стана, нещо проблясна на дъното на току що закупения чисто нов леген.След половин час разглеждане с лупата която носех, :59: :59: :59: установих че съм горд собственик на истинска златинка.Голям кеф. :beer: :1e: :beer: :1e:
macom
 
Мнения: 10
Регистриран на: 09 Авг 2014, 21:07
Местоположение: Монтана

Re: Въпрос към хората с опит

Мнениеот КАЯ » 27 Фев 2015, 22:56

Винаги първите златинки са най-впечатляващи и се помнят.
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
КАЯ
 
Мнения: 92
Регистриран на: 04 Юли 2014, 11:16

Re: Въпрос към хората с опит

Мнениеот gothic_fan » 28 Фев 2015, 13:41

Казвам се Филип, пропуснах да се представя... Любо, 30 излета без успех и не си се отказал? Ти в такъв случай си може би си най-търпеливия човек който съм срещал. :59: Macom колко време след като се запали я намери?
Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ....
gothic_fan
 
Мнения: 18
Регистриран на: 24 Фев 2015, 11:32
Местоположение: СеВеРоЗаПад

Re: Въпрос към хората с опит

Мнениеот niki 67 » 28 Фев 2015, 20:52

gothic_fan написа:Казвам се Филип, пропуснах да се представя... Любо, 30 излета без успех и не си се отказал? Ти в такъв случай си може би си най-търпеливия човек който съм срещал. :59: Macom колко време след като се запали я намери?

Не е търпелив, ШОП е! :59: :40: :40: :40:
Голям човек е дакела... http://vbox7.com/play:0c20b2d741&start=2
Аватар
niki 67
 
Мнения: 408
Регистриран на: 29 Юни 2014, 08:20
Местоположение: Гр. Сливница

Re: Въпрос към хората с опит

Мнениеот любо » 28 Фев 2015, 21:40

niki 67 написа:
gothic_fan написа:Казвам се Филип, пропуснах да се представя... Любо, 30 излета без успех и не си се отказал? Ти в такъв случай си може би си най-търпеливия човек който съм срещал. :59: Macom колко време след като се запали я намери?

Не е търпелив, ШОП е! :59: :40: :40: :40:

И то дървен :40: :cb8:
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Въпрос към хората с опит

Мнениеот yavor_penev » 03 Мар 2015, 10:06

Аз имах късмета от малък да зяпам дядото на Огоста при с.Меляне. Хич не ми допадаше и си ловях пръскачи и кефали докато той си мяташе на едно дървено корито. Преди няколко години 2007 година нещо се отключи и в мен тогава имах късмета да съм на доказано златонасна река и да срещна стар разбойник колега- Бай Митко от с.Гаганица. Намерих първата си златинка на първия излет с негови напътствия. Да е жив и здрав :96: :96: :96: :96: :bc:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Въпрос към хората с опит

Мнениеот Eli » 03 Мар 2015, 12:49

gothic_fan написа:Здравейте! Може ли да Ви помоля да споделите кога сте намерили първата си златинка след като сте се запалили, и с какви пособия? :boat: Зная че има страшно много фактори като инструменти,късмет и т.н., но все пак ми е интересно старите кучета да се изкажат!

Чак с кой знае какъв опит не съм,но да споделя и аз.Първия ми излет за злато на реката беше пълен провал.Беше топъл януарски ден,отидохме с другата Ели в едини гори тилилейски-двете сами,без обхват на телефоните,никой не знаеше къде сме,само сняг и стъпки на диви животни,ходили да пият вода от реката.Първите уроци са най-незабравими!Разбира се,хареса ми,не съм се отчайвала,даже напротив-амбицирах се!След това отидох с част от Варненската група,нямах нищо,Ники-Алто ми даде стария си улей-направен от капак на печка с рифел залепен -на него проблясна и първата ми златинка,под зоркия поглед на Ели и другите момчета.Ползвах техните инструменти-лопата,кофа,сито от фритюрник,леген,гледах как работят,къде търсят и....така се започна.След това,постепенно си набавих всичко необходимо,имам и някои неща,които са ми подарък,за което отново благодаря!Общо взето,истината е да отидеш на реката с хора,които вече са поне малко напреднали в хобито,да гледаш(крадеш занаят),да питаш и да се учиш.
:9d:
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
Eli
 
Мнения: 884
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:52
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Всичко за златото - споделен опит

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта

cron
BGtop