Пулсиращ сепаратор

Пулсиращ сепаратор

Мнениеот любо » 24 Фев 2016, 22:47

Колеги, някой може ли да каже какво е пулсиращ сепаратор и как работи?
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Пулсиращ сепаратор

Мнениеот любо » 27 Фев 2016, 00:18

Май това ще да свърши работа;
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Пулсиращ сепаратор

Мнениеот КАЯ » 27 Фев 2016, 19:18

По-точно това работи с вибрации. Тези концентрационни маси са чудесни за суровини с малка едрина на зърното. В утаечните машини се използва пулсиращ воден поток. Обикновено 300-600 пулсации в минута, но най- използван е пулсиращ поток с променлива посока на движение.
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
КАЯ
 
Мнения: 92
Регистриран на: 04 Юли 2014, 11:16

Re: Пулсиращ сепаратор

Мнениеот любо » 28 Фев 2016, 00:48

КАЯ написа:По-точно това работи с вибрации. Тези концентрационни маси са чудесни за суровини с малка едрина на зърното. В утаечните машини се използва пулсиращ воден поток. Обикновено 300-600 пулсации в минута, но най- използван е пулсиращ поток с променлива посока на движение.

КАЯ, здравей. По-точно това търсех / Shaker table /, концентрациона маса. Попаднах на много тежък материал, с много магнетит и друга тежка фракция и доста финно злато. Остава след концентрирането достатъчно шлих, който е доста труден за дообработка. Решил съм да се опитам да направя една такава маса. В процес съм на събиране на подходящите материали.
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Пулсиращ сепаратор

Мнениеот КАЯ » 28 Фев 2016, 13:35

Бях давал линкове на един ПДФ / в 3 части мисля беше, за направа на такава маса. Ма може вече и да не са активни.
[url]http://..........................
Ето . Проверих първият линк вси още работи.
---------------------------------------------------------
Линка е в разрез с правилата,т.7
viewtopic.php?f=2&t=38
admin
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
КАЯ
 
Мнения: 92
Регистриран на: 04 Юли 2014, 11:16

Re: Пулсиращ сепаратор

Мнениеот любо » 02 Мар 2016, 21:55

КАЯ написа:Бях давал линкове на един ПДФ / в 3 части мисля беше, за направа на такава маса. Ма може вече и да не са активни.
[url]http://..........................
Ето . Проверих първият линк вси още работи.
---------------------------------------------------------
Линка е в разрез с правилата,т.7
viewtopic.php?f=2&t=38
admin

Благодаря Коце, намерих я информация, доста добре е обяснено. Само едно нещо не можах да открия - с каква честота ексцентрика чука масата. Така по слух ми се струва че е около три - четири удара в секунда.
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Пулсиращ сепаратор

Мнениеот КАЯ » 03 Мар 2016, 03:38

КАЯ написа:Линка е в разрез с правилата,т.7
viewtopic.php?f=2&t=38
admin

Извинявам се. Не се съобразих, а и отдавна не съм ги преглеждал.
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
КАЯ
 
Мнения: 92
Регистриран на: 04 Юли 2014, 11:16

Re: Пулсиращ сепаратор

Мнениеот saandooo-BIG AL » 08 Мар 2016, 00:49

20160307_222507 op.jpg
20160307_222507 op.jpg (195.08 KiB) Прегледано 11691 пъти


20160307_221251 op.jpg
20160307_221251 op.jpg (185.48 KiB) Прегледано 11691 пъти


публикувам тези снимки за успокоение на МАЙКАТА НА РАПТОРИТЕ!!!! Да е спокоен за научната страна на въпроса,а и дали знаем какво ще правим!Това са малка част от фигурите ,онагледяващи десетината лекции за концентрационните маси.Така че няма защо да плюваш без причина ,царю на зарзаватите !!Щото от злато не разбираш-– "вибрациите са вредни за златото,щото уплътняват материала и то няма къде да се завре" -- твое изказване при проспекторите!?!?!? Дааа, а сега ръсиш мозък точно за машини работещи с вибрации!?И не знам дали Любо не разбира и трябва ли да се научи да върти легена първо,но точно неговата драгичка на Гурково ,пред 300 човека публика,на всяка златинка хваната от РАПТОРА правеше по десета и естествено победи !!!Така че кралю на празия лук РАПОН ВЕЛИКИ лъжи си и си плямпай на воля във форума си и не коментирай непозната за тебе материя!И за да не съм голословен, когато кажеш изкарваме на река най добрата машина направена от тебе до мойта най добра и за определен период от време виждаме кой вади повече а ?
копам седнал,що не мога легнал
Аватар
saandooo-BIG AL
 
Мнения: 251
Регистриран на: 28 Юни 2014, 16:54
Местоположение: ШОП

Re: Пулсиращ сепаратор

Мнениеот kosta-s » 12 Мар 2018, 22:26

Това защо не е залепена тема,та да не се чуди човек на кой господ да се моли.От почти година съм тук,чак сега я видях.Евала Санде :59: :96:
Не казвай хоп,преди да скочиш...
Аватар
kosta-s
 
Мнения: 830
Регистриран на: 30 Апр 2017, 19:25


Назад към Всичко за златото - споделен опит

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

BGtop