златото и урана

златото и урана

Мнениеот любо » 10 Окт 2014, 21:10

Искам да попитам, има ли връзка между златните жили и находищата на уран? И още нещо, не е ли опасно ровенето на речните разсипи около урановите мини?
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: златото и урана

Мнениеот admin » 11 Окт 2014, 09:44

любо написа:Искам да попитам, има ли връзка между златните жили и находищата на уран? И още нещо, не е ли опасно ровенето на речните разсипи около урановите мини?

Не мисля,че има връзка,а за ровенето до уранови мини,аз не бих го правил.
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1253
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: златото и урана

Мнениеот yavor_penev » 11 Окт 2014, 18:21

няма връзка, но трябва се проверява. Знам за едно място злато и уран и за целта взех гайгер БИР3 производство гр.Припрят 85 година. Работи перфектно, но още не съм го тествал на полеви условия.. време йок :ba7:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: златото и урана

Мнениеот 123321 » 15 Окт 2014, 19:59

любо написа:И още нещо, не е ли опасно ровенето на речните разсипи около урановите мини?

Зор за дъжд,че няма кал,защо ти е :dash:
123321
 
Мнения: 112
Регистриран на: 29 Юни 2014, 12:39
Местоположение: гр.Трън

Re: златото и урана

Мнениеот yavor_penev » 19 Окт 2014, 07:43

всеки като чуе уран и уранови мини и се плаши. Радио гама фона не е по- голям от глобалния гама фон на земята и да е малко по-голям е в пъти много по-малък от стойностите носещи поражение върху човешкото тяло. След ядрен синтез обаче нещата са други...
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: златото и урана

Мнениеот lyubo_lbm » 25 Ное 2018, 21:27

yavor_penev написа:всеки като чуе уран и уранови мини и се плаши. Радио гама фона не е по- голям от глобалния гама фон на земята и да е малко по-голям е в пъти много по-малък от стойностите носещи поражение върху човешкото тяло. След ядрен синтез обаче нещата са други...

Здравейте приятели -мисля да допълня малко Явор надявам се да не се сърди ; освен при елементите с голяма атомна маса(Z=81 doZ=90) естественна радиоактивност има при изотопи на някои по-леки елементи например Калий,рубидий лантантан, лутеций рений. От Калоян Манолов 79г на миналия век-знаем за над 900 радиоактивни изотопа а числото им се увеличава постоянно с напредване на те
хнологии и опити- :a5: :cb8: само накрая да не се укаже че без радиоактивност не може да съществува земята :cb8: . Що се касае до урана много хора познавам от места в нашата страна живеещи до уранови мини - това е естествена химия дори слънчевите лъчи съдържат някаква радиоактивност казано простичко- когато има взрив на ядра ,протони, неутрони и то неконтролирано -тогава става опасно. Копаи яко без да ти пука урана не пречи. :1e:
lyubo_lbm
 
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Сеп 2018, 16:34


Назад към Къде да търсим и как да намерим самородно злато

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop