Речен нанос

Re: Речен нанос

Мнениеот kosta-s » 26 Яну 2019, 18:41

Не е зле да се обосновеш.Щото с това "един доцент ми каза" ми звучиш като:"До като я съм старшина,Дунав че извира от Стара планина"...
Никой не оспорва,че някои пластове може да са от ледниковия период.Не претендирам да съм спец по геология,ма все пак съм ходил на училище и ми е останало нещо между ушите.Ако не те мързи,можеш да ми опресниш знанията относно формирането на земната кора.
Не казвай хоп,преди да скочиш...
Аватар
kosta-s
 
Мнения: 830
Регистриран на: 30 Апр 2017, 19:25

Re: Речен нанос

Мнениеот tanotano » 27 Яну 2019, 23:38

знанията относно формирането на земната кора нарушава една друга кора колега
tanotano
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Ное 2016, 20:56

Re: Речен нанос

Мнениеот любо » 28 Яну 2019, 09:23

С това нашето хоби, няма начин да не станеме и плоу геолози - то е свързано. За предположението ми за стар речен нанос, ме наведоха две от снимките с разрез на самите пластове. В случая всички са прави. Дори и ледник да е било, при топенето на самия ледник се образува река която тече под него и е формирала самата геология на терена. Така че погледнете го от към хубавата страна - когато са се формирали тези пластове водата е носила и златоносен материал, друг е въпроса за концентрацията :ff2: . В не малко от случаите сегашните реки ползват такива наноси за да преконцентрират тежкия материал и правят вторични натрупвания и петна от жълтуркото. Всичко това е лично мнение и разсъждения. Успех на всички по реките :59: идва по-топло време и нови предизвикателства!
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Речен нанос

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 28 Яну 2019, 19:58

то работата е ясна требе да се копа е да се зимат проби :59:
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

Re: Речен нанос

Мнениеот kosta-s » 28 Яну 2019, 22:27

tanotano написа:знанията относно формирането на земната кора нарушава една друга кора колега


Абе,ако требе да сме точни,само тия знания не са достатъчни да я нарушат съществено,колега.Требват си доста знания за да се образува релеф на тая кора дето ми говориш.Кажи нещо повече за "ледниковите дейности" :a5:
Не казвай хоп,преди да скочиш...
Аватар
kosta-s
 
Мнения: 830
Регистриран на: 30 Апр 2017, 19:25

Re: Речен нанос

Мнениеот emataimama » 22 Юли 2019, 07:53

Здравейте,
Прясно регистрирана и новак в това начинание. Бихте ли ми казали Вие които сте много добре запознати и предполагам сте намира ли злато - как изглеждат златинките в легена? Ходим на една река в която като започна да промивам се виждат доста жълти люспички вътре в легена. Не съм сигурна дали е злато опитвам се ,,както казах от скоро се уча как се прави " промия стигам до магнетит но люспите ги изпускам. Реката е била с голямо корито, много камъни и кварц. Сега е спаднала доста даже на места я няма. Възможно ли е където и да копнеш в легена да има по 10-15 люспи?
emataimama
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Юни 2019, 19:38

Re: Речен нанос

Мнениеот фасът » 22 Юли 2019, 18:07

[quote="emataimama"]Здравейте,
Прясно регистрирана и новак в това начинание. Бихте ли ми казали Вие които сте много добре запознати и предполагам сте намира ли злато - как изглеждат златинките в легена? Ходим на една река в която като започна да промивам се виждат доста жълти люспички вътре в легена. Не съм сигурна дали е злато опитвам се ,,както казах от скоро се уча как се прави " промия стигам до магнетит но люспите ги изпускам. Реката е била с голямо корито, много камъни и кварц. Сега е спаднала доста даже на места я няма. Възможно ли е където и да копнеш в легена да има по 10-15 люспи?



най вероятно това което ти жълтее в легена да е някаква слюда а не злато
ако бе злато колкото и неуко да въртиш легена все някоя точица злато би останала в магнетита
фасът
 
Мнения: 197
Регистриран на: 30 Юни 2014, 16:49
Местоположение: софия

Re: Речен нанос

Мнениеот любо » 22 Юли 2019, 19:38

emataimama написа:Здравейте,
Прясно регистрирана и новак в това начинание. Бихте ли ми казали Вие които сте много добре запознати и предполагам сте намира ли злато - как изглеждат златинките в легена? Ходим на една река в която като започна да промивам се виждат доста жълти люспички вътре в легена. Не съм сигурна дали е злато опитвам се ,,както казах от скоро се уча как се прави " промия стигам до магнетит но люспите ги изпускам. Реката е била с голямо корито, много камъни и кварц. Сега е спаднала доста даже на места я няма. Възможно ли е където и да копнеш в легена да има по 10-15 люспи?

Здравей и добре дошла при нас! От къде си? Ако си около София, може да се включиш заедно с нас на някой излет! Добре е първите стъпки да са с някой който е по-запознат - иначе си е приключение :)
Както каза Фаса това което виждаш по всяка вероятност е слюда.
Така описана реката - на 99% има злато :)
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Речен нанос

Мнениеот emataimama » 23 Юли 2019, 07:01

Много се радвам, че отговорихте. С голямо удоволствие бихме дошли със съпруга ми с Вас да ни просветлите в това красиво хоби. Може да отидем на прословутото място което Ви споменах. Аз съм от София и реката е на 40км от нас. Не е далеч, но може би е хубаво да се отиде в делничен ден, защото там където има вода хората си опъват палатки и каравани и трудно ще намерим място с вода.
emataimama
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Юни 2019, 19:38

Re: Речен нанос

Мнениеот фасът » 23 Юли 2019, 08:27

emataimama написа:Много се радвам, че отговорихте. С голямо удоволствие бихме дошли със съпруга ми с Вас да ни просветлите в това красиво хоби. Може да отидем на прословутото място което Ви споменах. Аз съм от София и реката е на 40км от нас. Не е далеч, но може би е хубаво да се отиде в делничен ден, защото там където има вода хората си опъват палатки и каравани и трудно ще намерим място с вода.



окей
телефона ми е 0897390257
когато ви е удобно и решите звънкайте ще се разберем и ще идем на реката
фасът
 
Мнения: 197
Регистриран на: 30 Юни 2014, 16:49
Местоположение: софия

ПредишнаСледваща

Назад към Къде да търсим и как да намерим самородно злато

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

BGtop