Самородно злато от реката V/S Злато от скраб

Самородно злато от реката V/S Злато от скраб

Мнениеот yavor_penev » 14 Май 2018, 13:29

Отварям една темичка да се позакачаме взаимно :40: с добър тон естествено. Кой как предпочита да добива жълтура - с копане в реката или от електронна скраб и естествено с коментар.
Та пада ми се така явно да съм първи та ще си кажа. Работил съм само с живак за обиране напрахоляка на куп, не съм вадил никога злато от скраб и не смятам да го правя. Не мога да си представя да застана на място с киселини, да рискувам да ме поразят, да чакам да ми свършат работата като същевременно затриват работата на друг /визирам производителя на изделието/. Копането си е друго лопати, пот, фитнесче, емоции и закачки с другари в барата, пръски от драгата от хладната водица, на две крачки в бързея седи студена бирица. Мине некой змийчок па го пернеш со лопатата та се замета кат натегната пружина, или некой нерез се спусне от баира та напълниш гащете, голем кеф :59: . Та с две думи не си заменям драгата и лопатата за колба киселина никага. Отделно сезоно се закрива на 31 декември и на първи януари се открива :40:. При як студ ясно за копане не става ма и с химията си е проблем тогава при проветрение евентуално.

Извод : от мен +1 за реката :fe4:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Самородно злато от реката V/S Злато от скраб

Мнениеот kosta-s » 15 Май 2018, 20:07

Немам против да се заапем,въпреки че опита ми в промиването е много по скромен от твоя в химията.За сега само аргументи за химията.По лесно ми е да си намеря златоносна скрападжийница,от колко златоносна река.Химическото се прогнозира много по лесно.Риска да те ухапе некоя киселина,не е много по голям от това да те ухапе змия.Ако си достатъчно напорист химик,няма да си зависим от сезоните.
Не че имам нещо против речното,напротив,ма химическото ми е по достъпно.За сега толко :bc:
Не казвай хоп,преди да скочиш...
Аватар
kosta-s
 
Мнения: 830
Регистриран на: 30 Апр 2017, 19:25

Re: Самородно злато от реката V/S Злато от скраб

Мнениеот yavor_penev » 16 Май 2018, 07:27

kosta-s написа:Немам против да се заапем,въпреки че опита ми в промиването е много по скромен от твоя в химията.За сега само аргументи за химията.По лесно ми е да си намеря златоносна скрападжийница,от колко златоносна река.Химическото се прогнозира много по лесно.Риска да те ухапе некоя киселина,не е много по голям от това да те ухапе змия.Ако си достатъчно напорист химик,няма да си зависим от сезоните.
Не че имам нещо против речното,напротив,ма химическото ми е по достъпно.За сега толко :bc:

Туше братко 1-1 :40:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Самородно злато от реката V/S Злато от скраб

Мнениеот kosta-s » 16 Май 2018, 20:16

Еее,Явче,утепа ламята в зародиш :a5: Що требва златото непременно да е от реката или от скрап :a5: Може да е от дедо Юлиан или от Британик.Лично я немам нищо протиФ некой да е секъл монети за мен :2e1: :cb8: Па нема значение дали е плавено от реката или топено от сулфидни руди :2e1:
Евала за темата :59:
Не казвай хоп,преди да скочиш...
Аватар
kosta-s
 
Мнения: 830
Регистриран на: 30 Апр 2017, 19:25

Re: Самородно злато от реката V/S Злато от скраб

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 16 Май 2018, 20:30

аз копам от одавна и и ми харесва дори и когато нема но се случва нищто не може да се сравни реката от финансова гредна точка ако имаш късмет с минимални разходи може да искараш доста за химията това е добре че може да си работиш по секо време и резултатите ги знаеш предварително което не е вълнуващо :59:
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

Re: Самородно злато от реката V/S Злато от скраб

Мнениеот yavor_penev » 23 Май 2018, 08:11

ОПЕЛ ФЕН написа:аз копам от одавна и и ми харесва дори и когато нема но се случва нищто не може да се сравни реката от финансова гредна точка ако имаш късмет с минимални разходи може да искараш доста за химията това е добре че може да си работиш по секо време и резултатите ги знаеш предварително което не е вълнуващо :59:

Ще те питам пак когато напраднеш с материята в търсенето на самородно злато по реките :40: . Я кажи колко време отнема, средства /химия, колби, ток за загряване и т.н/ също и скраб, нека да е най - богатата на злато, за езваждане на грамец. Щото на реката на съборо сметам ще имаш удоволствието да видиш с Ламята на Санди, питоньо на Боримих и анакандата на Глиганеско как избива :40: еле па с ръчната количка на Сашо, ако дойде, че нещо са пищиса негде. :40:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Самородно злато от реката V/S Злато от скраб

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 06 Юни 2018, 15:08

такае но да не забравяме колко злато има в 1тон електроника и в 1тон песък :cb8:
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

Re: Самородно злато от реката V/S Злато от скраб

Мнениеот yavor_penev » 06 Юни 2018, 16:51

ОПЕЛ ФЕН написа:такае но да не забравяме колко злато има в 1тон електроника и в 1тон песък :cb8:

в тон песък от Слънчака може и 0.00001 да нема не ти е коректна сверката смятай нещата които са ти ясни като средна концентрация в златоносните региони, време за добив съответно на грам от река или електроника и експлоатационните разходи които се влагат и при двата начина на добив на единица мярка. То така ако го мислиме дай една грибалка от точното място в австралия и нема ти стигне цел живот да топиш платки за да ме настигнеш :cb8:
голем си шашкънин :bc: :59: :40:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Самородно злато от реката V/S Злато от скраб

Мнениеот kosta-s » 06 Юни 2018, 20:19

Ааа,Явче,чеки малко.Химията е точна наука и върви барабар с математиката.Мене австралийски песък ми не требе,нито от слънчака.И веднага те оферирам,тон руска или българска,може и британска електроника срещу два тона австралийски песък,съгласен :59:
Не казвай хоп,преди да скочиш...
Аватар
kosta-s
 
Мнения: 830
Регистриран на: 30 Апр 2017, 19:25

Re: Самородно злато от реката V/S Злато от скраб

Мнениеот yavor_penev » 06 Юни 2018, 20:31

kosta-s написа:Ааа,Явче,чеки малко.Химията е точна наука и върви барабар с математиката.Мене австралийски песък ми не требе,нито от слънчака.И веднага те оферирам,тон руска или българска,може и британска електроника срещу два тона австралийски песък,съгласен :59:

съгласен съм веднага колко е златото като покритие у тон мешана-всекъква електроника. от 100 телефона 2 десети злато ми че две десети са ми два легена от правилното място.
То е както точно ти викаш взимаш електроника руска- знаеш че там има повече злато от мен какво очакваш за да спечелиш да загреба с легена от кенефа ли :cb8:
естествено че ще си боцна от там от където има смисъл
:40: като при електронната скраб и от :40: ново ще е по рентабилно
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Следваща

Назад към Свободна зона

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron
BGtop