Първият ми улей (заготовка)

Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот Ivo_Ruse » 24 Юни 2015, 18:21

Изображение
Понеже не успях да намеря цяло парче алуминиева ламарина, дълго 1 метър, а не ми се даваха 68лв за лист 1м/2м- реших да направя улея от 2 части. Едната е дълга 60 см. другата 50 см. горната част е сгъната с 2мм. по тясна за да може да влезе в долната. Ширината е 30 см. а височината на страните е 7см.

Изображение
Идеята ми е горната част да застъпи долната 10 см, и така общата дължина да стане 1 метър. Мисля да ги свържа с болтове на местата където съм отбелязал на снимката. А също и да застъпя стелката между двете части за да е неподвижна. Ламарината е зацапана с някакво лепило, но това ще го излекувам със шкурката.
Пс: дебна някой да мине покрай мен със Москвииииииииииичквиич да му гепна стелкта, но засега нямам късмет :ef4:
Напоследък съм много опасен за движението по пътя , понеже докато карам постоянно гледам паркираните коли за Москвичи :cb8:

Та как мислите ще го бъде ли моят улей или нема го бъде :bc:
Ivo_Ruse
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Юни 2015, 09:15
Местоположение: Русе

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот yavor_penev » 24 Юни 2015, 18:57

страхотен е и като размери и като матриал- лек удобен за носене. Може след време да си нитнеш една дръжка странично за носене или на части в мешка. :96: имам на село москвичова но скоро няма да пътувам на там. Лично по ме грабва рифела, но съм на мнение че човек е нужно да мине през стелките сам и да изгради сам собствена представа. Още веднъж поздравления. По принцип в Русенски регион ли смяташ да го търсиш най - вече ?
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот Ivo_Ruse » 24 Юни 2015, 19:06

Явка, Юли месец ще ходя до Нареченските бани, гледам на картата, точно до тях има някаква малка рекичка която се влива в Чепеларската река. Та мисля там. А мисля по средата на пътя да спра са си почина на рекичката до село Димово да го сефтосам (там дето беше сбирката) Но като знам как не ме свърта на едно място, като намеря стелка нищо чудно да обиколя Ломовете около Русе преди това :ff2:
Ivo_Ruse
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Юни 2015, 09:15
Местоположение: Русе

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот yavor_penev » 24 Юни 2015, 19:32

Ivo_Ruse написа:Явка, Юли месец ще ходя до Нареченските бани, гледам на картата, точно до тях има някаква малка рекичка която се влива в Чепеларската река. Та мисля там. А мисля по средата на пътя да спра са си почина на рекичката до село Димово да го сефтосам (там дето беше сбирката) Но като знам как не ме свърта на едно място, като намеря стелка нищо чудно да обиколя Ломовете около Русе преди това :ff2:

Село Иваново, до гарата хотел Цветана Върбанова. Търсиш баба Цеца или в магазина Ивайло - едър здрав българин с мустаке. Обикновенно той продава в магазина. Пращаш им много здраве от Явор де е по антенките и говориш с Ивайло за насоки де се е мило от Пет Могили до Ивановските манастири :ff2:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот haifisch » 24 Юни 2015, 19:34

Иво, колко е дебела тази ламарина? Видимо на око я преценям над 1 мм. Акое така до тук улея ти е близо 3,5 кг. След поставяне на стелки и скара ще тежи колкото една малка драга. А и не е ли прекалено дълъг? :a5:
Не бъркай личността ми с поведението ми. Личността ми е това, което съм аз, а поведението ми зависи от това кой си ти.
Аватар
haifisch
 
Мнения: 209
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 10:59
Местоположение: Бургас

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот Ivo_Ruse » 24 Юни 2015, 19:45

Общо двата листа преди да ги отрежа тежаха към 3.5кг 60х60 см. отрязал съм от тях 16х60 см. и от двата + 0ще 10х44 см от единият лист, така че максимум да са останали 2.5кг . Мисля да ползвам стелка от Москвич за начало ако намеря. Мисля че скара няма да ми е нужна за нея, ма незнам може и да греша.
Ivo_Ruse
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Юни 2015, 09:15
Местоположение: Русе

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот любо » 24 Юни 2015, 19:53

Здравей Иво, ако не намериш москвичова стелка, потърси по моргите, има едни които ги слагат за задни стелки на голф, пасат, виждал съм и на други от по-старите коли, нещо от сорта на това:
002.JPG
002.JPG (198.35 KiB) Прегледано 10924 пъти

Скара не ти е нужна според мен. Иначе дебелината на ламарината ти е добре. Само едно не ми харесва, късата промивна площ ( около 50 см ), а пък и това не е болка, по-често ще го разтовараш.
Успех!!
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот admin » 24 Юни 2015, 20:12

Размерите на моя улей са същите,само че ползвам 2 вида рифел,дребен за огледало и среден.Скара ползвам само за кебапчета и пържоли :40:
Улея ще ти върши работа :96:
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1253
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот yavor_penev » 24 Юни 2015, 20:30

аз бих се осмелил да предложа нещо. Намери си едър рифел като тоя от старите изтривалки за крака. Пилни малко ръбовете да са с обратен наклон спрямо подаването на водната струя с флекс. Намери си от плот и зеленчук една касетка с подходящ размер и на едната част си мий директно в нея матриала директно у коритото.
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот admin » 24 Юни 2015, 20:32

yavor_penev написа: Намери си от плот и зеленчук една касетка с подходящ размер и на едната част си мий директно в нея матриала

Касетка от ягоди :ff2:
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1253
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Следваща

Назад към Направи си сам

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

BGtop