Някой може ли да ми даде съвет за Улей

Някой може ли да ми даде съвет за Улей

Мнениеот Tokodo » 06 Апр 2017, 12:36

Здравейте намерих във OLX продават улук от алуминиева ламарина с дебелина 0,5 , дължина 1м ,широчина 45см Може ли някой да ми каже,може ли да стане улей за злато,според мен мисля че може да се изчука с един чук и после да се оразмери ,после стелката и мрежата да се закрепят.Може ли някой да ми даде съвет ,аз нямам инструменти трябва да си купя един чук ,после един флекс малък ,после пък трябва да си купя и стелка и мрежа то става златен този улей или да си закупя направо готов.Дайте ми съвет.
Tokodo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Апр 2017, 13:52

Re: Някой може ли да ми даде съвет за Улей

Мнениеот магдалена » 06 Апр 2017, 18:16

Ако няма от къде другаде да намериш права алуминиева ламарина и ако държиш ти да си направиш самия улей ситуацията е такава, каквато я описа. Имаи предвид, че е желателно листа да е равен, да няма кой знае какъв релеф. А ако допускаш и други варианти, освен този с олх и изправянето на ламарината, тук има колеги който могат да измислят нещо по въпроса, като например можеш да попиташ колегата Любо. Той е доста напред в занаята и можеш спокойно да му се довериш.
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1567
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: Някой може ли да ми даде съвет за Улей

Мнениеот любо » 06 Апр 2017, 23:44

Tokodo написа:Здравейте намерих във OLX продават улук от алуминиева ламарина с дебелина 0,5 , дължина 1м ,широчина 45см Може ли някой да ми каже,може ли да стане улей за злато,според мен мисля че може да се изчука с един чук и после да се оразмери ,после стелката и мрежата да се закрепят.Може ли някой да ми даде съвет ,аз нямам инструменти трябва да си купя един чук ,после един флекс малък ,после пък трябва да си купя и стелка и мрежа то става златен този улей или да си закупя направо готов.Дайте ми съвет.

Здравей, Tokodo. От алуминиева ламарина 0,5 правят капачките за буркани. И да хвърлиш всичкия този труд, ще е напразно, помисли си какво ще се получи като краен продукт.
Първо - за един здрав улей, който ще ползваш дълго време, ти трябва алуминиева ламарина по-дебела от 1,5мм, аз мога да ти препоръчам да е 2мм - лек и удобен.
Второ - размерите за един нормален улей според мен са - широчина на улея - 25 см., дължина - 80 см. и височина на борда - 5 см. Като от цялата дължина трябва да имаш в началото едни 20 см. чисти, където да слагаш материала.
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Някой може ли да ми даде съвет за Улей

Мнениеот магдалена » 07 Апр 2017, 00:28

:a5: Явно аз съм разбрала погрешно, понеже помислих че е 0,5 от сантиметъра, демек 5 мм, а то било 0,5 от милиметъра, така че се извинявам ако съм разбрала погрешно.
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1567
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: Някой може ли да ми даде съвет за Улей

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 09 Фев 2018, 15:38

маги направи ли си улея :ef4:
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

Re: Някой може ли да ми даде съвет за Улей

Мнениеот магдалена » 09 Фев 2018, 17:42

Аз си имам улей направен от одавна. По принцип обаче тук не става въпрос за моя улей.
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1567
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита


Назад към Направи си сам

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop