продажба на сребро

moderator:магдалена

продажба на сребро

Мнениеот sexibatko1 » 17 Юни 2018, 18:58

Здравейте нов съм във форума . От скоро се занимавам с добиване на благородни метали . Та въпроса ми е има ли някъде в плевен да копуват сребро по качество защото повечето го копуват на количество а не на качество . Също така и злато на проба защото имам злато което е с високо качество и чистота а те го копуват на 23 карата като го пробват само с азотна киселина .
sexibatko1
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Юни 2018, 16:22

Re: продажба на сребро

Мнениеот kosta-s » 21 Юни 2018, 20:19

Гледам никой не смее да ти отговори.Сигурно всички са респектирани от високото качество и чистота на металите които добиваш.Би ли разказал малко повече подробности,особено за златото.С каква чистота е :a5:
Не казвай хоп,преди да скочиш...
Аватар
kosta-s
 
Мнения: 830
Регистриран на: 30 Апр 2017, 19:25

Re: продажба на сребро

Мнениеот магдалена » 22 Юни 2018, 00:42

sexibatko1 написа:Здравейте нов съм във форума . От скоро се занимавам с добиване на благородни метали . Та въпроса ми е има ли някъде в плевен да копуват сребро по качество защото повечето го копуват на количество а не на качество . Също така и злато на проба защото имам злато което е с високо качество и чистота а те го копуват на 23 карата като го пробват само с азотна киселина .

Търси място където правят анализ със скенер а не с киселини. Ние даваме на такива място само че в София. Там като е чисто си го плащат за чисто, като е по-мръсно го приравняват към чистото. Каквито и карати да е го приравняват към проба 1000 .
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1566
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: продажба на сребро

Мнениеот sexibatko1 » 22 Юни 2018, 14:16

магдалена написа:
sexibatko1 написа:Здравейте нов съм във форума . От скоро се занимавам с добиване на благородни метали . Та въпроса ми е има ли някъде в плевен да копуват сребро по качество защото повечето го копуват на количество а не на качество . Също така и злато на проба защото имам злато което е с високо качество и чистота а те го копуват на 23 карата като го пробват само с азотна киселина .

Търси място където правят анализ със скенер а не с киселини. Ние даваме на такива място само че в София. Там като е чисто си го плащат за чисто, като е по-мръсно го приравняват към чистото. Каквито и карати да е го приравняват към проба 1000 .


благодаря магдалeна много ми помогна :)
sexibatko1
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Юни 2018, 16:22

Re: продажба на сребро

Мнениеот kosta-s » 22 Юни 2018, 20:48

магдалена написа:Търси място където правят анализ със скенер а не с киселини. Ние даваме на такива място само че в София. Там като е чисто си го плащат за чисто, като е по-мръсно го приравняват към чистото. Каквито и карати да е го приравняват към проба 1000 .


Според мен анализа е повече от задължителен и не само за начинаещи.С киселини няма как да докажеш проба 99,9.Още повече при среброто,а то предвид цената му към момента си е неблагодарен метал :ef4: Са вече друг е въпроса с какво е замърсено :a5: :cb8:
Не казвай хоп,преди да скочиш...
Аватар
kosta-s
 
Мнения: 830
Регистриран на: 30 Апр 2017, 19:25

Re: продажба на сребро

Мнениеот admin » 22 Юни 2018, 20:55

kosta-s написа:Още повече при среброто,а то предвид цената му към момента си е неблагодарен метал :ef4: :

Освен ако не е количество :mrgreen:
ramdisk_crop_180948325_hnMPAVc.jpg
ramdisk_crop_180948325_hnMPAVc.jpg (30.04 KiB) Прегледано 10248 пъти
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1253
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: продажба на сребро

Мнениеот kosta-s » 22 Юни 2018, 21:38

admin написа:Освен ако не е количество :mrgreen:


Точно от количеството и качеството бех провокиран да напиша първия пост.Да кажем че тва кюлче е проба 800 и тежи 200 грама.За него към момента ще вземеш 100 лв.Ако го рафинираш ще получиш 80 гр проба 999 или 118 лв.С 18 лв разлика какво си плащаш :a5: .Тънкия момент е в останалите 20 грама от сплавта,щото само 2% паладий от "боклука" ти правят 200лв :a5: Ама без анализ и без четене нема как да стане.
Та в тоя ред на мисли хич не ми се ще да отговарям на вчера регистрирани потребители,задали си въпроса днес...
Не казвай хоп,преди да скочиш...
Аватар
kosta-s
 
Мнения: 830
Регистриран на: 30 Апр 2017, 19:25

Re: продажба на сребро

Мнениеот bgzlatom » 22 Юни 2018, 23:50

Сигурно искаш да кажеш 100 гр. (а не 200гр.) проба 800, от тях се получават 80 гр. проба 999 и 20 гр. "отпадък".
bgzlatom
 
Мнения: 72
Регистриран на: 23 Яну 2018, 17:40

Re: продажба на сребро

Мнениеот магдалена » 23 Юни 2018, 05:03

kosta-s написа:
admin написа:Освен ако не е количество :mrgreen:


Точно от количеството и качеството бех провокиран да напиша първия пост.Да кажем че тва кюлче е проба 800 и тежи 200 грама.За него към момента ще вземеш 100 лв.Ако го рафинираш ще получиш 80 гр проба 999 или 118 лв.С 18 лв разлика какво си плащаш :a5: .Тънкия момент е в останалите 20 грама от сплавта,щото само 2% паладий от "боклука" ти правят 200лв :a5: Ама без анализ и без четене нема как да стане.
Та в тоя ред на мисли хич не ми се ще да отговарям на вчера регистрирани потребители,задали си въпроса днес...

Така като гледам среброто бас ловя , че не е проба 800. Колкото до питането - няма лошо човек да пита , тук сме за това да питаме, да коментираме... Кой с каквато информация може да помага. Всички сме били нови, всички сме питали и сега когато нещо не ни е ясно пак питаме. Относно каратите - това е нормална и често срещана практика сред ателиенцата и заложните къщи , да носиш 24 каратово злато , а те да ти ги плащат за 22-23 карата, че понякога дори и 20 карата. В София почти навсякъде са така. Ние също сме имали проблеми и спорове относно чистотата докато не попаднахме на тези с който работим сега и всички тези проблеми вече са минало.
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1566
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: продажба на сребро

Мнениеот kosta-s » 23 Юни 2018, 07:19

bgzlatom написа:Сигурно искаш да кажеш 100 гр. (а не 200гр.) проба 800, от тях се получават 80 гр. проба 999 и 20 гр. "отпадък".


Ето кой чете внимателно :59: Имах предвид останалите 20%.И колко по "мръсна" е пробата,толкова е по вероятно "мръсотията" да се окаже "златна".Да вземем например контакторното сребро.В повечето случаи "мръсотията" е кобалт,никел,мед и т.н.Но също така има и платина,паладий и дори злато.На фона на цената на среброто дори и 2% съдържание на един благороден метал променя сериозно математиката в полза на рафинатора.В примера по горе 20% са 40гр,а 2% от тях са 0,8гр,което ако е паладий прави едни 40+ пари отгоре :ff2:
Не казвай хоп,преди да скочиш...
Аватар
kosta-s
 
Мнения: 830
Регистриран на: 30 Апр 2017, 19:25

Следваща

Назад към Благородни метали от скрап

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop