Златоносни реки около Сливница

Re: Златоносни реки около Сливница

Мнениеот 123321 » 06 Сеп 2014, 15:22

КАЯ написа:Слез на долу. Наистина е ситно, но са по десетина златинки на копанка. не че е за работа, но маже и да се попадне на място. Правил съм само проби и това е от повърхността.

Пробвал съм преди 3 г.,златото е доста ситно,едва видимо,но за крастата,става.
123321
 
Мнения: 112
Регистриран на: 29 Юни 2014, 12:39
Местоположение: гр.Трън

Re: Златоносни реки около Сливница

Мнениеот магдалена » 14 Ное 2015, 01:39

niki 67 написа:Само да беше и вярно. :59: Да, ама не! :a5: :ef4:
Здравей, не знам къде в Сливница си търсил,но от личен опит мога да ти кажа,че финно злато има на всякъде. Може би ти трябва по финно сито и по внимателно промиване и тогава ще успееш със сигурност. Освен финно смело мога да кажа,че излизат не малко златинки от порядъка на един милиметър. Пожелавам ти да си по-упорит и успех в бъдеще.
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1568
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: Златоносни реки около Сливница

Мнениеот niki 67 » 14 Ное 2015, 06:10

Колежке ти ме разби! :96: Обикалях по моя район още когато прохождах в златопромиването, нищо не намерих и заключих, че няма! Ще се радвам ако ми споделиш може и на лични, къде си взимала проби, защото в Сливнишката река няма, или поне аз не го виждам... Ще ме караш да използвам бате живко за събиране на микроняк... Иначе магнетит с лопати да ринеш има, но злато...
ps; Ако пак идваш по моя край обади се, ще излезем заедно. Всъщност от къде си колежке?
Голям човек е дакела... http://vbox7.com/play:0c20b2d741&start=2
Аватар
niki 67
 
Мнения: 408
Регистриран на: 29 Юни 2014, 08:20
Местоположение: Гр. Сливница

Re: Златоносни реки около Сливница

Мнениеот магдалена » 14 Ное 2015, 21:06

Здрасти колега. Не знам с какво точно промиваш,ако е улей,не знам как е изработен!? Може и да има кусури! Относно пробите,като започнеш от мястото,където се събират алдомировската и гълъбовската река и тръгнеш нагоре към Гълъбовци,има навсякъде и водата е по-малко и е по-удобно за работа. А колкото до разходката ще ти кажа,че е неуместно!!! Семейна съм! Със съвети обаче мога да помагам. Златото в този район е много добро,но понеже има много финно/трудно забележимо с невъоръжено око/е необходимо материала да се пресява през три сита от които се премиват внимателно/поотделно/ второто и третото. Първото се изхвърля. Аз нямам пропуск до сега!!! Дори и да не е забележимо,под микроскопа се вижда прекрасно. Разбира се,че ако искаш повечко,трябва да търсиш на подходящите за това места,там където е концентрирано.
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1568
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: Златоносни реки около Сливница

Мнениеот admin » 16 Ное 2015, 22:43

Доста интересен казус,има,или няма там :roll: Аз не съм ходил,незнам какво е и положението с въпросните реки,но предизвикателството и залога са такива,че още тази неделя ще провериме,ДА,или НЕ :a5:
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1254
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Златоносни реки около Сливница

Мнениеот магдалена » 17 Ное 2015, 00:04

Ако ще ходите наистина в неделя тръгнете от мястото където се събират алдомировската и гълъбовската река,има черен път,пресечете мястото където се събират,черният път продължава направо из долината. По принцип цялата долина е древен речен нанос,на места тази теория се потвърждава,защото има белези за това. От мястото на събиране на реките около 200-300 метра надолу по гълъбовската река има много хубави наноси с наличие на желязо и пирит,а не само магнетит. Вие ще забележите сами разнообразието в цветовете на този нанос. От него нагоре чак до Гургулят има хиляди удобни места за работа. Между другото сме взимали проби от скалите и нивите в тези райони на страшно много места и в всички излизаха къде златинки къде прашинки,но важно е че има,а колкото до реката аз съм доволна. Не винаги е било значително,но никога не е било напразно. Работим с улеи ,а концентрата премивам в къщи в корито със сапунена вода или няколко капки веро,за да не плуват и не бягат финните златинки. Пожелавам ви приятен излет и успех с едната златинка. :cb8:
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1568
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: Златоносни реки около Сливница

Мнениеот магдалена » 18 Ное 2015, 19:22

IMG_20151118_140949.jpg
От Сливница
IMG_20151118_140949.jpg (9.74 KiB) Прегледано 10099 пъти
Това е от вчерашната сливнишка проба,увеличена е за да се вижда. Топчетата са сребро,а другото е златинка. Снимката не е много качествена, но това е заради манипулацията на размера.
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1568
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: Златоносни реки около Сливница

Мнениеот admin » 18 Ное 2015, 22:27

магдалена написа:
IMG_20151118_140949.jpg
Това е от вчерашната сливнишка проба,увеличена е за да се вижда. Топчетата са сребро,а другото е златинка. Снимката не е много качествена, но това е заради манипулацията на размера.

Браво Маги,върха си :96:
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1254
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Златоносни реки около Сливница

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 20 Апр 2018, 08:14

копал ли е некои скоро из района
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

Re: Златоносни реки около Сливница

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 13 Май 2018, 19:30

днеска ходих в хераково реката е малка но има дребни златинки
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

ПредишнаСледваща

Назад към Златоносни райони

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron
BGtop