невероятни места по Камчия

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот магдалена » 20 Мар 2016, 19:36

Black_XS написа:Здравейте колеги днеска ходих на една река във Бяла Паланка реката минава през селото но аз се качих малко по нагоре, половин ден си играх даже и повече но нищо не намерих чесно казано.Само забелязах че остава нещо като пясък но е черно но златинки не видях, аз незнам можеби не търся на правилните места.Пробвах само на завоите вътрешните,има ли значение материалът какъв е ?аз зимах проби от пясък и чакъл .Потскажете малко МОЛЯ.Или реката не е златоносна незнам .Мерси,,,,, :ef4:

Здравей колега. Черния пясък,който си намерил трябва да е магнетит. Той също е тежък,но естествено не колкото златото. Ако е имало златинки,те са били под него и най-вероятно микрон след като не си забелязал по-едри.
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1567
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот любо » 20 Мар 2016, 21:17

Black_XS написа:Здравейте колеги днеска ходих на една река във Бяла Паланка реката минава през селото но аз се качих малко по нагоре, половин ден си играх даже и повече но нищо не намерих чесно казано.Само забелязах че остава нещо като пясък но е черно но златинки не видях, аз незнам можеби не търся на правилните места.Пробвах само на завоите вътрешните,има ли значение материалът какъв е ?аз зимах проби от пясък и чакъл .Потскажете малко МОЛЯ.Или реката не е златоносна незнам .Мерси,,,,, :ef4:

Здравей, Black_XS. Виж около големи камъни - пред тях, зад тях, около тях. Загледай се как реката е нанесла материала и къде може да се е спрял по-тежък материал, като правиш проби - там дето вадиш много магнетит / черен пясък / може да има по-дребно злато, тръгни срещу течението и взимай проби. По-често се среща, там където има баластра и по-едри камъни. Ако има стари наноси - загледай се дали има ръждив пласт / това е окислен магнетит /, възможно е да намериш и там. Потърси прагове, ако има скали, там търси в самите цепки на скалата. Търси място след бързеи - там дето силната вода се успокоява. Единственото условие да намериш златинки, е реката да е златоносна.
Успех !
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот Black_XS » 21 Мар 2016, 12:39

Кажете една златоносна река във моя край ,Сливенско поне там да се мъча ,във тази река дето отидох ако няма злато ще има да се мъча като грешен дявол :devil: хахахах.Мерси
Аватар
Black_XS
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Мар 2016, 17:29
Местоположение: Сливен

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот магдалена » 21 Мар 2016, 14:15

Тук в,, златоносни райони'' ,надолу по темите има за Сливенския район,виж дали ще ти свърши работа това което има там. Успех колега.
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1567
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот Black_XS » 21 Мар 2016, 19:43

А бе хора защо немога да видя снимки видео и такива неща ???????????????? :a5:
Аватар
Black_XS
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Мар 2016, 17:29
Местоположение: Сливен

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот магдалена » 21 Мар 2016, 21:20

Колега от телефон ли пишеш? Аз пиша от телефон и също не мога да видя всички снимки и видео. Ако е прекалено голяма паметта на снимката при мен не ми я отваря и не мога да я видя.
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1567
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот Black_XS » 21 Мар 2016, 21:40

Не от настолен Комп ?
:a5:
Аватар
Black_XS
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Мар 2016, 17:29
Местоположение: Сливен

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот admin » 21 Мар 2016, 21:42

Black_XS написа:А бе хора защо немога да видя снимки видео и такива неща ???????????????? :a5:

Имаше проблем с профила,би трябвало вече да е наред :9d:
Последна промяна admin на 21 Мар 2016, 21:53, променена общо 1 път
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1253
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот Haralambi » 21 Мар 2016, 21:47

е черното е магнитита, но не е задължително да златоносна, но където има злато има и магнитит, понякога ако си далеч от жилата има наноси който златото е най от горе, трябва да пробваш на различни реки за да изградиш рутина и да ходиш с някой който е намирал :59:
Аватар
Haralambi
 
Мнения: 42
Регистриран на: 06 Мар 2016, 22:31
Местоположение: Варна

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот Black_XS » 21 Мар 2016, 22:10

Не точно мисълта ми е за материала по реката къде да търся. Пясък,Чакъл,Кал,Глина,Тиня?Мерси :59:
Там където има пари,приятели няма..
Аватар
Black_XS
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Мар 2016, 17:29
Местоположение: Сливен

ПредишнаСледваща

Назад към Златоносни райони

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта

cron
BGtop