Ръчна помпа за засмукване на самородно злато

Ръчна помпа за засмукване на самородно злато

Мнениеот Eli » 06 Авг 2014, 13:02

Това е ръчната помпа,която използва колегата borimih,позволявам си да кача снимка-на мен лично ми допадна много-представлява помпа за отпушване на канали,има я във специализираните магазини,цената и е 8-9 лв,изпробвах я - върши чудесна работа :59:
:9d:
Прикачени файлове
DSC09779.JPG
DSC09779.JPG (178.55 KiB) Прегледано 16224 пъти
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
Eli
 
Мнения: 884
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:52
Местоположение: Варна

Re: Ръчна помпа

Мнениеот vankata » 06 Авг 2014, 14:51

Мааалка критика относно тази помпа. Горната капачка не беше фиксирана и се разглобяваше в ръцете ми, трябваха рапидки. Накрайника ми беше като този (доста тъничък) и ми задръстваше. Обема на засмуканият материял е доста скромен. Това е в нашите условия. Ако има някъде само златоляци може и да става. Купих си я с голям мерак, но и нещо стана на гумата след година, та сега е само експонат. За мене самоправската е по-добър вариянт.
Аватар
vankata
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Юни 2014, 09:28
Местоположение: София

Re: Ръчна помпа

Мнениеот ris75 » 06 Авг 2014, 22:21

Значи,колега казваш че тази помпа не става,така ли.
ris75
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юли 2014, 23:08

Re: Ръчна помпа

Мнениеот Eli » 07 Авг 2014, 07:14

ris75 написа:Значи,колега казваш че тази помпа не става,така ли.

Зависи на какви места се ползва.Вярно,че накрайника е тънък,ама целта е да се ползва на по-тесни места,под камъни и др.подобни.Не знам за колко време се скапва,ама за година 8 лв са нищо ,според мен.Видях на Явор ръчната,щях да я пробвам,но не остана време, що не я снимах,кой знае...Той да каже за нея и да качи снимки
:9d:
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
Eli
 
Мнения: 884
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:52
Местоположение: Варна

Re: Ръчна помпа

Мнениеот tediarsova » 07 Авг 2014, 15:11

Тази помпа е много добра за тънки цепки по скалите и когато има малко вода . Вярно е, че дърпа малко материал но на такива места е незаменима , а до колкото виждам с малка преработка може и да се сложи по-голям накрайник и според случая се сменят накрайниците. Дай боже всекиму самородки които помпа не може да ги дръпне :2e1:
tediarsova
 
Мнения: 27
Регистриран на: 24 Юли 2014, 12:59
Местоположение: Батановци - Перник

Re: Ръчна помпа

Мнениеот vankata » 07 Авг 2014, 16:27

Колеги, не оспарвам ефективноста на малката помпа, но понеже стругът ми е зад мене, мога да си правя каквото поискам и с какъвто и да е накрайник. Някои направо със силиконово маркуче си смукват. Дай Боже да има какво.
Аватар
vankata
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Юни 2014, 09:28
Местоположение: София

Re: Ръчна помпа

Мнениеот yavor_penev » 08 Авг 2014, 17:35

Eli написа:
ris75 написа:Значи,колега казваш че тази помпа не става,така ли.

Зависи на какви места се ползва.Вярно,че накрайника е тънък,ама целта е да се ползва на по-тесни места,под камъни и др.подобни.Не знам за колко време се скапва,ама за година 8 лв са нищо ,според мен.Видях на Явор ръчната,щях да я пробвам,но не остана време, що не я снимах,кой знае...Той да каже за нея и да качи снимки
:9d:

Понеже инвентара ми остана на село, ще се командировам монтанско Септември :40: ,нямам снимки но намерих прекрасни клипове
Моя варянт е със кофата за събиране на тежката фракция и за изхвърляне на леката. Пригодявам в момента успокоителче за малкия улей. Така с него директно ще промивам изпомпаното. Принципа е като работата на сърцето. При засмукване се отваря клапа а друга от силата на подналягането седи затворена. При натискане на буталото всмукващата се затваря,ляга в пригодено за тази цел легло, изпускателната клапа се отваря и всичко тръгва по гофрираната тръба,която ще сменям със тръба с гладка стена- тази много задръства и бави, и товари помпата.
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Ръчна помпа

Мнениеот gold hunter » 08 Авг 2014, 22:23

Това с успокоителчето е добра идея, дори ми идва на идея ако се направи под наклон с решетка като на драга да изхвърля по едрото ако да речем
че помпата е с по широк накрайник .
Само не ми е ясно от какво да се направи клапаните :a5:
gold hunter
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Юли 2014, 19:26

Re: Ръчна помпа

Мнениеот yavor_penev » 08 Авг 2014, 22:29

gold hunter написа:Това с успокоителчето е добра идея, дори ми идва на идея ако се направи под наклон с решетка като на драга да изхвърля по едрото ако да речем
че помпата е с по широк накрайник .
Само не ми е ясно от какво да се направи клапаните :a5:

е това е ...в тази попа си представи една циливдрична гумена вложка и клапана е отрязан от нея като е оставен не отрязан участък или по скоро е щипнат малко за да се отваря и затваря. Май не го обясних добре ще гледам да направя снимки скоро
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Ръчна помпа

Мнениеот gold hunter » 09 Авг 2014, 17:10

Горе-долу схванах идеята, ама най добре е да се види ако може де :59:
gold hunter
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Юли 2014, 19:26

Следваща

Назад към Видове съоръжения за добив на речно злато

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop