Необходими атрибути за откриване на първите златинки.

Необходими атрибути за откриване на първите златинки.

Мнениеот yavor_penev » 29 Юни 2014, 06:15

Здравейте Колеги,
след като човек се запознае със сухата теория от статии и постове несъмнено идва момента за първи излет на реката. На всички начинаещи препоръчвам при възможност да се допитат до знаещ за съвместен излет -така се получават най- ценните съвети и човек бързо влиза в ритъм. Друга причина за съвместен излет с друг колега било то начинаещ или напреднал е от гледна точка на безопастност и не на последно място за лаф и моабет. Колеги какво ви е нужно като за начало:
- обикновенна лопата - от най-близката железария или от плевнята на село.
img.jpg
img.jpg (4.03 KiB) Прегледано 13022 пъти

- обикновен леген - от най близкия магазин за домашни потреби или легена стоящ над пералнята или в килера.
_1_~1.JPG
_1_~1.JPG (5.82 KiB) Прегледано 13022 пъти

буркан от сладко за събиране на тежката фракция
Относно облеклото без значение марка и модел горещо ви препорачвам ботуши по-висок клас- не само аз, но и доста други колеги са страдали от пирони, стъкла, железа и остри камъни. Мое мнение ботушите, ръкавиците са лични предпазни средства- поне аз спрямо тях не правя компромис и взимам нещо от по висок клас. Тук вече всичко е до лична преценка и възможности.
_1_~1.JPG
_1_~1.JPG (8.39 KiB) Прегледано 13022 пъти

- същото се отнася и за ръкавиците има стъкла остри камъни при студена вода също - на никой не му би било приятно да приключи излета си още в самото начало така че пазете се и обръщайте внимание на предпазните следства.

Готови сте за първия си излет на реката. Пожелавам ви успех.
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Необходими атрибути за първите подвизи на реката.

Мнениеот Eli » 04 Сеп 2014, 09:37

Качвам една снимка,на която се вижда как всичко,което ми е необходимо за реката съм побрала в една раница-без кофата и ботушите-тях смятам да ги закачам отстрани на раницата,само козия крак в ръка,защото е от големите.В раницата има малки улей,лопата и кирка,дреболии за работа по цепки,чук и секач,легените,ръкавици,дъждобран,одеало и парче брезент с въже.
Не знам колко тежи раницата,но определено не е много тежка(очаквах да не мога да я вдигна,камо ли да я мъкна на гръб), компактно е,не заема много място в колата и е удобно за носене,а ръцете свободни.
:9d:
Прикачени файлове
10628341_10201962978950951_1588045334348220252_n.jpg
10628341_10201962978950951_1588045334348220252_n.jpg (68.09 KiB) Прегледано 12931 пъти
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
Eli
 
Мнения: 884
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:52
Местоположение: Варна

Re: Необходими атрибути за първите подвизи на реката.

Мнениеот cat » 05 Сеп 2014, 22:22

Не е много по темата понеже снимките не са от първо ходене на реката но все пак вижте как се спи в ситроен комби

Изображение

И как се ходи на проби за няколко дена пеш с раницата на гърба .

Изображение

В двете мешки са палатката шалтето и спалния чувал в третата е комплекта на Гарет и малко инструменти за работа по цепнатини , в раницата има дрехи и храна . А така си готвя

Изображение

ето и коритцето в действие

Изображение
cat
 
Мнения: 35
Регистриран на: 08 Юли 2014, 23:16

Re: Необходими атрибути за първите подвизи на реката.

Мнениеот yavor_penev » 06 Сеп 2014, 07:53

В Ситроен е доказано удобно да се спи за нощ две :40:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Необходими атрибути за първите подвизи на реката.

Мнениеот vojd14 » 06 Сеп 2014, 17:53

Явката колко тънко пали фитила обаче.. :mrgreen: ..подвизи му вика.. :mrgreen: ..
Аватар
vojd14
 
Мнения: 37
Регистриран на: 05 Юли 2014, 01:53

Re: Необходими атрибути за откриване на първите златинки.

Мнениеот borezlatoto » 26 Фев 2015, 14:00

Случайно да знаете магазинче от което да си закупя хубава копанка за промиване на златтце? Опитвах няколко пъти с легенчето от пералнята но си е задължителен чанч този метод а и доста изтича - козътъ си сака пръчле...Мъгазинчето ако може да е в Софя а ако някой колега има па не му трябва може и така ...
Бдението и въображението - раждат случая!
Аватар
borezlatoto
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Фев 2015, 20:22
Местоположение: Албанска федеративна република Сливница

Re: Необходими атрибути за откриване на първите златинки.

Мнениеот niki 67 » 26 Фев 2015, 14:44

borezlatoto написа:Случайно да знаете магазинче от което да си закупя хубава копанка за промиване на златтце? Опитвах няколко пъти с легенчето от пералнята но си е задължителен чанч този метод а и доста изтича - козътъ си сака пръчле...Мъгазинчето ако може да е в Софя а ако някой колега има па не му трябва може и така ...

В София има няколко магазина от където може да се купят легени за промиване. Но става и с обикновен леген, трябва само някой да ти покаже кое как... Разликата в цените е голяма, обикновено легенче е за лев два, а комплект гарет е 100 и кусур лева. Понеже не си написал от къде си, та се наложи да питам ЦРУ, МИ 6 и МОСАД за да разбера че си градски, ако не бързаш ще ти направя един, че сега глася една шашкъния...
Голям човек е дакела... http://vbox7.com/play:0c20b2d741&start=2
Аватар
niki 67
 
Мнения: 408
Регистриран на: 29 Юни 2014, 08:20
Местоположение: Гр. Сливница

Re: Необходими атрибути за откриване на първите златинки.

Мнениеот borezlatoto » 27 Фев 2015, 10:11

Абе написах, но не си видял къде...И не се прави че не ме познаваш гледайки на другата страна Никиии!!!
Бдението и въображението - раждат случая!
Аватар
borezlatoto
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Фев 2015, 20:22
Местоположение: Албанска федеративна република Сливница

Re: Необходими атрибути за откриване на първите златинки.

Мнениеот niki 67 » 27 Фев 2015, 14:20

borezlatoto написа:Абе написах, но не си видял къде...И не се прави че не ме познаваш гледайки на другата страна Никиии!!!

Асега де.... Значи се познаваме, ма с този ник нещо не вдявам... :a5:
Голям човек е дакела... http://vbox7.com/play:0c20b2d741&start=2
Аватар
niki 67
 
Мнения: 408
Регистриран на: 29 Юни 2014, 08:20
Местоположение: Гр. Сливница

Re: Необходими атрибути за откриване на първите златинки.

Мнениеот любо » 01 Мар 2015, 00:20

yavor_penev написа:Здравейте Колеги,
след като човек се запознае със сухата теория от статии и постове несъмнено идва момента за първи излет на реката. На всички начинаещи препоръчвам при възможност да се допитат до знаещ за съвместен излет -така се получават най- ценните съвети и човек бързо влиза в ритъм. Друга причина за съвместен излет с друг колега било то начинаещ или напреднал е от гледна точка на безопастност и не на последно място за лаф и моабет. Колеги какво ви е нужно като за начало:
- обикновенна лопата - от най-близката железария или от плевнята на село.
Прикачения файл img.jpg вече е недостъпен

- обикновен леген - от най близкия магазин за домашни потреби или легена стоящ над пералнята или в килера.
Прикачения файл _1_~1.JPG вече е недостъпен

буркан от сладко за събиране на тежката фракция
Относно облеклото без значение марка и модел горещо ви препорачвам ботуши по-висок клас- не само аз, но и доста други колеги са страдали от пирони, стъкла, железа и остри камъни. Мое мнение ботушите, ръкавиците са лични предпазни средства- поне аз спрямо тях не правя компромис и взимам нещо от по висок клас. Тук вече всичко е до лична преценка и възможности.
Прикачения файл _1_~1.JPG вече е недостъпен

- същото се отнася и за ръкавиците има стъкла остри камъни при студена вода също - на никой не му би било приятно да приключи излета си още в самото начало така че пазете се и обръщайте внимание на предпазните следства.

Готови сте за първия си излет на реката. Пожелавам ви успех.

Ето едни удобни и здрави ръкавици за тая цел.
image.jpg
image.jpg (150.73 KiB) Прегледано 12342 пъти
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Следваща

Назад към Видове съоръжения за добив на речно злато

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

BGtop