Драга на две нива

Драга на две нива

Мнениеот Dobri_lz1clk » 14 Яну 2017, 12:29

Здравей те, колеги от половин година ме яде една идея и тук там в нета намерих реализирана концепцията за два потока класифициран и върви на две нива ето клип на колега дето го е направил https://youtu.be/xYV_nJuq5z4
Друг колега го има реализирано на плаваща драга....
Идеята ми е да направим дискусия до колко е продуктивна идеята и рентабилна и практични съвети похвати за реализиране и изтискване на максимума на подобно съоръжение с размери 35см широчина и метър дълго. Идеята ми е многофункционална улей на драга с нормално приемно, успокоител ( фуния ) и кутия примерно като "анакондата".
Аватар
Dobri_lz1clk
 
Мнения: 44
Регистриран на: 23 Мар 2016, 14:27
Местоположение: София, Стрелча

Re: Драга на две нива

Мнениеот terror » 18 Яну 2017, 21:10

не знам, още нямам никакъв опит и не съм работил с драга но този долния слой мъх ми се вижда доста безсмислен и не ефективен, може би е направен да събира микронното златце /// знам ли ????? ще ми е интересно и на мене да разбера дали е ефективно или само за клипчето е направено :a5: :dance:
terror
 
Мнения: 223
Регистриран на: 06 Яну 2016, 21:45

Re: Драга на две нива

Мнениеот slitak » 19 Яну 2017, 19:52

Не мога да отворя линка за да видя идеята но мойта е:

- решетка на входа на първия улей - 6 или 8 мм и рифел или москвичова стелка + мрежа

- решетка/ сито на края на първия улей - 3 мм и обръщане в втория улей с "джоб" и с мин. мъх/ велкоме и мрежа.

Тъй като едрата фракция / 6 - 8 мм/ще напусне края на първия улей заедно с част от водата то следва втория улей да бъде по тесен за да се запази ламинарния поток в втория улей и при демонтаж се поставят един в друг.
:a5:
slitak
 
Мнения: 12
Регистриран на: 26 Юли 2014, 11:29


Назад към Видове съоръжения за добив на речно злато

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron
BGtop