Работа с живак

Re: Работа с живак

Мнениеот haifisch » 17 Сеп 2014, 11:25

saandooo написа:Момци вие от майтап не разбирате ли,просто казвам да гледаме по ведро на нещата.Дали дявола е черен,спор няма.От друга страна не съм чул колко човека са умрели от отравяне с живак в България,а има реки в които той излиза директно в течно състояние ,а не като амалгама.Говоря от личен опит.А колкото до това дълбок ли е Искаро и висока ли е Витоша,цитат от велик човек,, Сердика е моя Рим,,За малко да забравя,поздравявам всички софиянци и Българи,днес е денят на София!!! :59:


Честит празник, Софиянци. :bc:
Не бъркай личността ми с поведението ми. Личността ми е това, което съм аз, а поведението ми зависи от това кой си ти.
Аватар
haifisch
 
Мнения: 209
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 10:59
Местоположение: Бургас

Re: Работа с живак

Мнениеот saandooo-BIG AL » 17 Сеп 2014, 13:44

Понеже темата е за споделен опит ,ето и 3 места където извадих течен живак от улея.Искъра след моста на околовръсното при Герман,дерето на Белчин баня и едно дере/не му знам името/ на3/4км. от Първомай приток на Марица откъм Родопите.
копам седнал,що не мога легнал
Аватар
saandooo-BIG AL
 
Мнения: 251
Регистриран на: 28 Юни 2014, 16:54
Местоположение: ШОП

Re: Работа с живак

Мнениеот joranovj.a » 17 Сеп 2014, 14:35

В старо време, особено през римсказта епоха, масово се е използвал живак при златодобива. Римляните превземат Испания специално заради голямото живачно находище Алмадена. Нашата територия, като основна златодобивна провинция на империята, е масово заразена с живак. Затова често се намират амалгами и дори капки живак. Това е още един аргумент срещу ползването на живака - ние и без това сме в натоварена и замърсена среда, за да се пълним допълнително с живак. Освен това за мен методът, освен много вреден, е примитивен и не много ефективен.
joranovj.a
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Сеп 2014, 08:38
Местоположение: Бургас

Re: Работа с живак

Мнениеот yavor_penev » 20 Сеп 2014, 10:28

joranovj.a написа:В старо време, особено през римсказта епоха, масово се е използвал живак при златодобива. Римляните превземат Испания специално заради голямото живачно находище Алмадена. Нашата територия, като основна златодобивна провинция на империята, е масово заразена с живак. Затова често се намират амалгами и дори капки живак. Това е още един аргумент срещу ползването на живака - ние и без това сме в натоварена и замърсена среда, за да се пълним допълнително с живак. Освен това за мен методът, освен много вреден, е примитивен и не много ефективен.

Ако примитивен и елементарен сложим под един знаменател съм съгласен с теб. За ефективен не мога да споря понеже не съм много запознат,но за вреден ако се извършва в определена среда с необходимите технически средства не би навредил на никой...
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Работа с живак

Мнениеот свилчо » 14 Яну 2018, 00:32

аз съм нов тук и несъм много на ясно с работата със живак но ако на някой му трябва живак да каже
Ако това ти е идеята на регистрацията,продажба на живак,объркал си форума :!:
admin
свилчо
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2018, 17:26

Re: Работа с живак

Мнениеот cat » 20 Фев 2018, 22:30

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VK4q_zyT8fo[/youtube]

Това е колегата с който ходим заедно и показва как се работи с живак, погледнете клипа но имайте предвид че заради 1 грам на година не си заслужава риска на който излагате вас самите и природата .

Нещо не се получи поставянето на клипа , ето линк .

https://www.youtube.com/watch?v=VK4q_zyT8fo
cat
 
Мнения: 35
Регистриран на: 08 Юли 2014, 23:16

Предишна

Назад към Всичко за златото - споделен опит

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

BGtop