Топене на злато

Re: Топене на злато

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 13 Апр 2018, 23:28

kosta-s написа:
bgzlatom написа:...

Знам, че ми препоръчахте оксижена, но засега цената ме спира. Все пак, ако трябва да избера горелка, коя би ми вършила най-дора работа? Пропанова или газова?

Поздрави.


Интересен въпрос от човек който: 1.Очевидно има суровина за 50гр.2.Очевидно знае как да го докара до 99,5 чистота.3Очевидно може да разтопи поне 50гр,макар и с помощ от приятел.Според мен е очеизвадно че няма как тези играчки от "Кроки" с награда да ти вършат работа.Не,че не съм любопитен как успя да изчистиш до 99,5 цели 50гр без да топиш.Не,че не знам,питам си просто.

коста то самородното и толкова какво се чудиш работата е ясна
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

Re: Топене на злато

Мнениеот bgzlatom » 14 Апр 2018, 12:40

kosta-s написа:
bgzlatom написа:...

Знам, че ми препоръчахте оксижена, но засега цената ме спира. Все пак, ако трябва да избера горелка, коя би ми вършила най-дора работа? Пропанова или газова?

Поздрави.


Интересен въпрос от човек който: 1.Очевидно има суровина за 50гр.2.Очевидно знае как да го докара до 99,5 чистота.3Очевидно може да разтопи поне 50гр,макар и с помощ от приятел.Според мен е очеизвадно че няма как тези играчки от "Кроки" с награда да ти вършат работа.Не,че не съм любопитен как успя да изчистиш до 99,5 цели 50гр без да топиш.Не,че не знам,питам си просто.


Здравейте,

мислех по едно време да пиша отговор, ама нещо се отнесох. Пък и временно съм замразил експериментите (тази сряда ги размразявам :)).

Та:
1. Сумите, които съм платил, за да получа тези ~ 50 гр. са повече, отколкото ще получа, ако го продам. Това е напълно естествено, защото вероятно съм направил много грешки. Къде от нетърпение, но най-вече от незнание (или по-лошото, от самочувствие за знание, но оказало се грешно). Така или иначе, знам, че всяко начало е трудно, иска учене и практика. Приготвил съм още 6-700 гр. корпуси на часовници и над 1 кг. интегрални схеми. Едните вече имам яснота как ще ги правя, а другите тепърва ще питам :)
2. За чистотата - ами то се иска много малко над IQ 100, за да прочетеш и разбереш препоръките във форума. Толкова ценна (а по-точно, БЕЗЦЕННА) информация получих тук, че всичко под 99% щеше да е срамота :59:
3. За разтопяването все още завися от друг човек. И топилнята, и оксижена на работата не са мои. Доста често ми препоръчват "изгори филтъра и .....", а аз не мога, защото нямам с какво. Да си купувам топилня засега няма смисъл, тя е необходима при по-големи количества. Оксижен пък хептен - не само никога не съм работил с такъв (изглежда ми опасно), но и нямам къде да го държа. Най-вероятно ще си взема комплекта горелка+бутилка, в тубата гледам как руснаците топят по 2-3 до 5 гр. точно с такива.
4. Материалът го събирах на прах след изсушаване на утайките. Исках да го стопя без боракс (в топилнята на колегата), а там 2 или 5 гр. е смешно да слагаш. Затова просто в една кутийка слагах изсушения прах, докато стане около 50 гр. Резултата го виждате.

Като се пробвам с бутилката, ще пиша :)

Поздрави.
bgzlatom
 
Мнения: 72
Регистриран на: 23 Яну 2018, 17:40

Re: Топене на злато

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 14 Апр 2018, 20:21

с горелка на газ става но е по трудно а и повечето горелки не могат да достигнат 1100 градуса требети по хубава
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

Re: Топене на злато

Мнениеот slavigy » 23 Юни 2018, 22:59

здравейте колеги искам да попитам някой знае ли в София къде може да ми стопят златни накити и колко струва тая процедура.
благодаря предварително! :59:
slavigy
 
Мнения: 15
Регистриран на: 04 Яну 2018, 19:28

Re: Топене на злато

Мнениеот любо » 23 Юни 2018, 23:11

slavigy написа:здравейте колеги искам да попитам някой знае ли в София къде може да ми стопят златни накити и колко струва тая процедура.
благодаря предварително! :59:

По златарските ателиета топят, ама колко ще ти вземат за това - незнам.
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Топене на злато

Мнениеот slavigy » 23 Юни 2018, 23:19

любо написа:
slavigy написа:здравейте колеги искам да попитам някой знае ли в София къде може да ми стопят златни накити и колко струва тая процедура.
благодаря предварително! :59:

По златарските ателиета топят, ама колко ще ти вземат за това - незнам.

и аз за тези ателиета се сетих ама колко им е цената за топене не е ясно... мислих си и за ТАВЕКС изкупуват - продават ама дали претопяват незнам ... :ef4:
slavigy
 
Мнения: 15
Регистриран на: 04 Яну 2018, 19:28

Re: Топене на злато

Мнениеот rumkos85 » 24 Юни 2018, 12:29

Защо искаш да ги топиш?
rumkos85
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Яну 2017, 18:04

Re: Топене на злато

Мнениеот slavigy » 24 Юни 2018, 23:20

На жената са и напълнили главата с някакви врачки , магий , клетви и какво ли още не :a5: , но в крайна сметка реши да го продава и днес го продаде така че вече ми се махна това гайле :59:
slavigy
 
Мнения: 15
Регистриран на: 04 Яну 2018, 19:28

Re: Топене на злато

Мнениеот cat » 01 Авг 2018, 21:54

Топенето става най добре с така нареченият МАП газ има го в еднократни флакончета но са 3 пъти по скъпи .
cat
 
Мнения: 35
Регистриран на: 08 Юли 2014, 23:16

Re: Топене на злато

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 22 Сеп 2018, 13:55

АЗ СИ ГО ТОПИМ в една керамика от римско време и става суперлесно
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за златото - споделен опит

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop