Весели и малко тъжни случки из живота на златопромивача

Весели и малко тъжни случки из живота на златопромивача

Мнениеот Znahara555 » 18 Апр 2016, 19:29

Преди седмица отивам на обект и се запознавам с двама колеги които са и багетисти. Аз винaги търся самородното злато с Г - образни багети, в които съм монтирал по 0,5 грама от жълтият метал. Изпробваме ги над 4 г самородка и единия багетист не го засича след доста опити ( а с неговите багети го лови). Останах озадачен и реших да разгадая загадката. Между другото на обекти ходя с колегата Траян от Връждебна и при него ми е цялата техника, за да пестиме време при тръгване. И така отварям едната багета и вадя епоксидната смола с чепчето и златото е на бюрото ми. Отварям втората багета и .....о .........чудо!!! Златото се изпарило.Обаждам се на Траян и директно го обвинявам в КРАЖБА. Първата реакция беше дали не съм ги давал на някого, но само двамата работехме с багетите. Между другото му дадох тръбички есента и той ми се похвали,че зимата си е направил като моите багети. Поисках да отвориме пред мене неговите багети и да премериме златото на електронно кантарче, но той отказа. Само аз знам колко е откраднатото злато, като извадя от 1 грам това, което е в багетата при мене. Точно не може да се раздели - има разлика от 1 - 2 десети от грама. Та поуката каква е: когато си избирате партньор внимавайте да не завистник. Дайте му да подържи малко самородки и го наблюдавайте от страна дали не му светват очите от алчност. Видите ли това - по далече.Znahara :ba7:
Аватар
Znahara555
 
Мнения: 63
Регистриран на: 26 Фев 2016, 18:37

Re: Весели и малко тъжни случки из живота на златопромивача

Мнениеот E.Ademov » 19 Апр 2016, 08:01

Много жалка история , съжалявам ви . Те тия дето крадат се знае до къде ще стигнат . Всичко се върти и се връща в този живот. Търпение и късмет !
Аватар
E.Ademov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Мар 2016, 19:20
Местоположение: Варна , кв. Аспарухово

Re: Весели и малко тъжни случки из живота на златопромивача

Мнениеот Znahara555 » 19 Апр 2016, 18:48

О.К. :74:
Аватар
Znahara555
 
Мнения: 63
Регистриран на: 26 Фев 2016, 18:37

Re: Весели и малко тъжни случки из живота на златопромивача

Мнениеот КАЯ » 19 Апр 2016, 19:29

Не се ядосвай, Иване. Понякога така стоят нещата.
Люляка под прозореца почна да прецъфтява. Не си ръгнал по деретата вече?
Поздрави. Коце
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
КАЯ
 
Мнения: 92
Регистриран на: 04 Юли 2014, 11:16

Re: Весели и малко тъжни случки из живота на златопромивача

Мнениеот Znahara555 » 20 Апр 2016, 11:46

Коце, тръгнах по деретата, вече имам севте към 2,6 грама от четири дни работа, без да се напрягам много. Видях му жълтият цвят. Но сам не се работи. За нашата работа трябват свестни партньори, да си помагаме. За злато сам не се излиза - златно правило. Може да се видиме на някой обект, да обмениме опит и познания. А и сред природата се отърваваш от всекидневния стрес на който си подложен. :59:
Аватар
Znahara555
 
Мнения: 63
Регистриран на: 26 Фев 2016, 18:37

Re: Весели и малко тъжни случки из живота на златопромивача

Мнениеот Znahara555 » 27 Апр 2016, 13:33

Znahara555 написа:Преди седмица отивам на обект и се запознавам с двама колеги които са и багетисти. Аз винaги търся самородното злато с Г - образни багети, в които съм монтирал по 0,5 грама от жълтият метал. Изпробваме ги над 4 г самородка и единия багетист не го засича след доста опити ( а с неговите багети го лови). Останах озадачен и реших да разгадая загадката. Между другото на обекти ходя с колегата Траян от Връждебна и при него ми е цялата техника, за да пестиме време при тръгване. И така отварям едната багета и вадя епоксидната смола с чепчето и златото е на бюрото ми. Отварям втората багета и .....о .........чудо!!! Златото се изпарило.Обаждам се на Траян и директно го обвинявам в КРАЖБА. Първата реакция беше дали не съм ги давал на някого, но само двамата работехме с багетите. Между другото му дадох тръбички есента и той ми се похвали,че зимата си е направил като моите багети. Поисках да отвориме пред мене неговите багети и да премериме златото на електронно кантарче, но той отказа. Само аз знам колко е откраднатото злато, като извадя от 1 грам това, което е в багетата при мене. Точно не може да се раздели - има разлика от 1 - 2 десети от грама. Та поуката каква е: когато си избирате партньор внимавайте да не завистник. Дайте му да подържи малко самородки и го наблюдавайте от страна дали не му светват очите от алчност. Видите ли това - по далече.Znahara :ba7:

:59: ИЗВИНЕНИЕ: Стана недоразумение, с което набедих колега за изваждане на злато от тръбичките на багетите. След като изправих тръбичките и със стоманена тел извадих до край съдържанието - златото се намери. Още един път се извинявам на Траян .Znahara :59:
Аватар
Znahara555
 
Мнения: 63
Регистриран на: 26 Фев 2016, 18:37

Re: Весели и малко тъжни случки из живота на златопромивача

Мнениеот Znahara555 » 28 Апр 2016, 09:46

Лично се извиних за недоразумението с багетите на колегата. Колкото и да искаме да сме добри, непременно ще попаднеме под законоте на Мърфи. Ако някоя гадост трябва да ти се случи, то непременно ще стане. Човек не е съвършен. Когато грешиш - признат грях е половин грях. Само колегите, които работят сами, може би няма да попаднат в такава ситуация. Лошото на хобито е ,че сам човек не е хубаво да го практикува. Znahara
Аватар
Znahara555
 
Мнения: 63
Регистриран на: 26 Фев 2016, 18:37

Re: Весели и малко тъжни случки из живота на златопромивача

Мнениеот Znahara555 » 03 Май 2016, 10:14

Znahara555 написа:Лично се извиних за недоразумението с багетите на колегата. Колкото и да искаме да сме добри, непременно ще попаднеме под законоте на Мърфи. Ако някоя гадост трябва да ти се случи, то непременно ще стане. Човек не е съвършен. Когато грешиш - признат грях е половин грях. Само колегите, които работят сами, може би няма да попаднат в такава ситуация. Лошото на хобито е ,че сам човек не е хубаво да го практикува. Znahara

Ако спазваме ЗАКОНЪТ НА ПРИВЛИЧАНЕТО с десетте подзакона ще сме изрядни , по малко ще грешиме и по често ще сме преуспели.
Аватар
Znahara555
 
Мнения: 63
Регистриран на: 26 Фев 2016, 18:37


Назад към Всичко за златото - споделен опит

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop