Проверка на злато Помощ

Проверка на злато Помощ

Мнениеот r_osen » 26 Апр 2018, 12:47

Здравейте не се занимавам с злато , но имам нужда от помощ и се надявам тук да има хора които да ми помогнат , както могат.
Става въпрос за кюлче инвенститорски злато , което трябва да проверя дали не е напълнено с нещо.
Четох много и разбрах че 100% няма гаранция ако не го срежа, но това няма как да стане.
Тук четох за рентгенофлуорисцентен скенер , който не мога да намеря , някои може ли да ми каже къде мога да го занеса за да го тестват с този скенер. ( http://strogosekretno.com/204/18/%D0%9A ... D0%B0.html )
Тук намерих друга тема за тестване с електронен уред , които също не намерих къде го има. ( http://www.cenazlato.com/pages/kak-da-p ... istinskoto )

Моля да ми дадете съвет какво да направя и къде мога да го проверя , според вас колко сигурни са тези проверки ?
Благодаря Предварително за помощта.
r_osen
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Апр 2018, 16:14

Re: Проверка на злато Помощ

Мнениеот bornoec » 26 Апр 2018, 19:17

Тия методи където си цитирал са недеструктивни, т.е. не се разрушава изследваният предмет. Анализира се отразената вълна от лазер и дава що годе представа за химичният състав на повърхността на анализирания предмет. Не може да ти каже какъв е състава в дълбочина. За 100% сигурност най-вероятно трябва да се разреже кюлчето. В МГУ имат доста допър микросондов анализатор и ще ти вземат към 30 лв/час, което предполагам стига за няколко замервания в различни точки от образеца, но пак повтарям до колкото ми е понятно този анализ ще ти даде химичен резултат от повърхността.
Аватар
bornoec
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Яну 2017, 14:14

Re: Проверка на злато Помощ

Мнениеот rumkos85 » 26 Апр 2018, 19:42

Всяка интервенция върху кюлчето го праща извън "Инвестиционно злато"... Попитай в Tavex
rumkos85
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Яну 2017, 18:04

Re: Проверка на злато Помощ

Мнениеот kosta-s » 26 Апр 2018, 20:22

Не само в Тавекс,където и да го занесе ще бъде подложено на анализ.Измамите с благородни метали на по високи нива са известни няколко стотици години преди магурата.Моя съвет е първо да не четеш статии написани от първо лице.Навсякъде където биха ти купили кюлчето ще ти направят анализ,а ако не искаш да им го продадеш,просто си плащаш анализа.
Това знам за рентгено флуоресцентния анализ,обърни внимание на последното изречение:XRF (рентгенова флуоресценция) е недеструктивна аналитична техника, използвана за определяне на елементния състав на материалите. Химичният състав на пробата се определя чрез измерване на флуоресцентен (или вторичен) рентгенов лъч, излъчван от проба, при възбуждането й от първичен източник на рентгенови лъчи. Всеки от елементите, присъстващи в пробата, произвежда набор от характерни флуоресцентни рентгенови лъчи ("пръстов отпечатък"), който е уникален за всеки специфичен елемент, поради което XRF спектроскопията е отлична технология за качествен и количествен анализ на различни материали.
Все още мечтите на алхимиците да превърнат олово в злато,няма как да се получат,па макар и с волфрам.Още повече че волфрамът е в основата на ретгенофлуоресцентната технология.
Не казвай хоп,преди да скочиш...
Аватар
kosta-s
 
Мнения: 830
Регистриран на: 30 Апр 2017, 19:25

Re: Проверка на злато Помощ

Мнениеот r_osen » 26 Апр 2018, 21:36

Колкото повече чета толкова повече разбирам че няма начин да разбера на 100% какво има в дълбочина ако не се разреже.
Идеята е че ми предлагат известно количество на добра цена за покупка но до колкото разбирам няма адекватен начин да проверя евентуалната си инвестицията.
В Тавех ми казаха че не могат да ми проверят дали е злато в дълбочина.
r_osen
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Апр 2018, 16:14

Re: Проверка на злато Помощ

Мнениеот bornoec » 26 Апр 2018, 21:39

Като абсолютно всички други еврейски изгъзици и това си е спекулация с доверието на инвеститора. Така, че си зависи от теб, малко като тото е.
Аватар
bornoec
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Яну 2017, 14:14

Re: Проверка на злато Помощ

Мнениеот admin » 26 Апр 2018, 21:42

r_osen написа:Колкото повече чета толкова повече разбирам че няма начин да разбера на 100% какво има в дълбочина ако не се разреже.

Точно така,разрез,ако искаш да си на 100% сигурен,това е начина :!:
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1253
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Проверка на злато Помощ

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 26 Апр 2018, 23:54

аз имам неколко такива кюлчета с различен грамаж и сички си имат сертификат и код а тия дето са на далавера там е друга бира зимай па какво сабия покаже тука сички знаят за моя дедо поп :59:
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

Re: Проверка на злато Помощ

Мнениеот магдалена » 27 Апр 2018, 01:18

Колега напълно съм съгласна с думите на Коста и мога да ти дам адрес в София на който да занесеш златото и ще ти направят подробен анализ на съдържащите се в него метали без да нарушават неговата цялост. Нито можеш тях да ги метнеш с фалшиво злато нито пък те ще ти дадът фалшив анализ. Ако мислиш , че те няма да хванат волфрама в златото без да нарушат неговата цялост можеш да направиш подобно кюлче и да се пробваш. Опити да се излъжат скенерите винаги е имало и винаги ще има. В случай, че искаш просто да тестваш златото без да им го продаваш ще ти излезне между 12 и 15 лв. В случай че искаш може да ти издадът и сертификат на базата на направения от тях анализ. Гарантирам ти че хората са изключително точни и коректни.
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1566
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: Проверка на злато Помощ

Мнениеот r_osen » 27 Апр 2018, 13:18

Магдалена точно това търся ще ти бъда много благодарен ако ми дадеш координати за да го тествам . :59:
r_osen
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Апр 2018, 16:14


Назад към Всичко за златото - споделен опит

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop