Радиестезия

Радиестезия

Мнениеот cat » 15 Сеп 2014, 21:22

Пускам темата след като гледах работа с така наречения чатал и багети . Август си пийвахме кротко биричка с мой приятел и много добър радиестезист когато дойде съсед да ме вика да му търся вода в двора така стана въпрос за радиестезия и може ли да се намира злато с помоща на багети махало и чатал , аз вода търся и намирам но за друго съм скептик и така тръгна разговора може или неможе да се търси концентрация на самородно злато с багети . След 2 дни бяхме на реката приятеля хвана багетите посочи ми място и действително излязоха 7 златинки на леген следващото излязоха 6 златинки след това ми демонстрира реакция на чатала и багетите на фолио от цигари честно казано се учудих . Реших да пиша тука и да обсъдим може или неможе да се намира жълго с багети или други радиестезични методи .

П.П И администрацията да ни пусне чата .
cat
 
Мнения: 35
Регистриран на: 08 Юли 2014, 23:16

Re: Радиестезия

Мнениеот admin » 15 Сеп 2014, 21:28

Честно да кажа,един път пробвах,казаха ми е те тук има.Взех проба,наистина имаше,но с едно голямо НО,реката беше Искър,а там навсякъде има.Нямам виждане по въпроса,но с интерес бих прочел мненията.
cat,адмирации за темата :96:
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1254
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Радиестезия

Мнениеот saandooo-BIG AL » 16 Сеп 2014, 08:53

От една страна,не съм видял багетист да извади пари/злато,но от друга методът се използва от дълбока древност.Или днешните специалисти не стават за нищо,или са изгубили някоя важна дреболиика от метода.Как така ловят 5/6 златинки на леген,а не могат да хванат самородка от 1,2....10 и повече гр.Да не говориме за златните и сребърни монети затрити по реките и чукарите. :a5:
копам седнал,що не мога легнал
Аватар
saandooo-BIG AL
 
Мнения: 251
Регистриран на: 28 Юни 2014, 16:54
Местоположение: ШОП

Re: Радиестезия

Мнениеот borezlatoto » 24 Фев 2015, 23:04

Просто не сме у час с методиката...Някога с това хората са си изкарвали хляба или се разделяли с живота. Някога не е имало техника за откриване на руди и злато а са работили с багети, с махало или чатал. По онова време занаята се е предавал от баща на син ...Тогава не е имало водопровод по който да дойде водата в къщата и така на татък. Сега с тези урудки търсим водата под нас, но малцина го могат...Опитвам с махало от известно време, както да търся вода, водопровод или дупка в земята. На скоро открих свърталището на плъховете в една къща с махалото, но понеже нямам достатъчно време да бръмча по реките почти не съм опитвал за злато. Просто урудката реагира по начин който едва само с практика може да се докаже има ли залежи някъде и от какво. Но си трябва практика ...
Бдението и въображението - раждат случая!
Аватар
borezlatoto
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Фев 2015, 20:22
Местоположение: Албанска федеративна република Сливница

Re: Радиестезия

Мнениеот yavor_penev » 25 Фев 2015, 22:34

borezlatoto написа:Просто не сме у час с методиката...Някога с това хората са си изкарвали хляба или се разделяли с живота. Някога не е имало техника за откриване на руди и злато а са работили с багети, с махало или чатал. По онова време занаята се е предавал от баща на син ...Тогава не е имало водопровод по който да дойде водата в къщата и така на татък. Сега с тези урудки търсим водата под нас, но малцина го могат...Опитвам с махало от известно време, както да търся вода, водопровод или дупка в земята. На скоро открих свърталището на плъховете в една къща с махалото, но понеже нямам достатъчно време да бръмча по реките почти не съм опитвал за злато. Просто урудката реагира по начин който едва само с практика може да се докаже има ли залежи някъде и от какво. Но си трябва практика ...

Според мен не е за всеки просто. Хората са различни и биополетата също имам колега от 500 метра засече къде съм заровил 13 гаечен ключ с две медни жици :dash: загорчани го дирят постоянно за :devil: :devil: :devil: :devil:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Радиестезия

Мнениеот borezlatoto » 27 Фев 2015, 10:28

Най - вече човек трябва да оттренира показателите на джаджите с които работи. За вода показва едно, за метал друго... За цветно и вода показателите са еднакви... За метал и дупка под краката също...Сякаш бръмчиш с гадулка по терена -- на желязо свири една мелодия, на цветно друга. За това говоря... Освен това е важно да може да засича и дълбочината, което не е кой знае какво , но си трябва време и за да заснеме за себе си своите си показатели с багетите, чатала или с махалото. Иначе става - може да се откриват залежи... Но на разсипно злато което е в минимални количества някъде не зная. Може би ако се измерват в едно цяло като следа в потока или дерето, тогава евентуално може да засечеш нещо. Но ти така или инак си гледаш белезите на орудяване, завоите на реката и наличието на полски хвощ по брега...
Бдението и въображението - раждат случая!
Аватар
borezlatoto
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Фев 2015, 20:22
Местоположение: Албанска федеративна република Сливница

Re: Радиестезия

Мнениеот Eli » 29 Мар 2015, 22:38

Един от методите за търсене на самородно злато-търсене с багети.Колегата Галери показа как става-багетите са успоредни една на друга,а когато има злато се кръстосват.
:9d:
Прикачени файлове
DSC02393.JPG
DSC02393.JPG (380.36 KiB) Прегледано 14730 пъти
DSC02394.JPG
DSC02394.JPG (339.82 KiB) Прегледано 14730 пъти
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
Eli
 
Мнения: 884
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:52
Местоположение: Варна

Re: Радиестезия

Мнениеот любо » 29 Мар 2015, 22:44

Ели, нека колегата каже, мястото където има злато ли му показва или хваща място дето е натрупана тежка фракция.
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Радиестезия

Мнениеот kekav_pi4 » 08 Апр 2015, 10:58

Eli написа:Един от методите за търсене на самородно злато-търсене с багети.Колегата Галери показа как става-багетите са успоредни една на друга,а когато има злато се кръстосват.
:9d:

Ели,откъде мога да се сдобия с багетите,има ли някаква друга особеност при търсенето?
kekav_pi4
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Апр 2015, 21:42

Re: Радиестезия

Мнениеот Eli » 09 Апр 2015, 06:06

В момента не съм във Варна и през повечето от времето съм извън обхват.Колегата Галери е малко на "Вие" с компютрите,като се прибера след празниците,ще говоря с него и ще пиша в темата всичко,което Ви интересува.
:9d:
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
Eli
 
Мнения: 884
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:52
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Къде да търсим и как да намерим самородно злато

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

BGtop