Допълнителни методи и хитрини за откриване на разсипно злато

Допълнителни методи и хитрини за откриване на разсипно злато

Мнениеот yavor_penev » 28 Юни 2014, 20:13

Най- добрият начин за откриване на самородното злато е пробата направена на характерно място за депониране на тежка фракция. Друг метод, е използването на обикновен компас. При движение над насип се наблюдава изместването на стрелката от посоката север- юг. Това е начин да локализираме метали реагиращи на магнит. Често тежката фракция е съпроводена и със съдържание на злато, но не е правило да е винаги така.
compass.jpg
compass.jpg (33.54 KiB) Прегледано 6946 пъти

Друг спомагателев метод е използването на дозиметри и Гайгер-Мюлеров брояч. Аз лично не съм ги изпробвал, но съм чувал че работят за засичане. За Гайгер-Мюлеров брояч обаче съм доста скептично настроен- той хваща разлика от основен гама фон т.е. наличие на замърсяване. Нека запознати се присъединят към темата за този метод.
Добрият стар полски хвощ. Доказано покрай реките явно растението обича златоносни разсипи за разселване. Проверка за златинки в коренната система на растението и под нея. Ако няма златинки от хвоща се прави страхотен чай за изтрезняване.
_1_~1.JPG
_1_~1.JPG (150.46 KiB) Прегледано 6946 пъти

В силно замърсени с метални битови отпадъци реки / лично ги избягвам за посещения/ при струпване на видимо място на метални отпадъци от Хомо Сапиенс Еректус . Това е показател също за наличие на злато.
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Допълнителни методи и хитрини за откриване на разсипно злато

Мнениеот yavor_penev » 16 Юни 2015, 17:13

След проливни дъждове и снеготопене, наблюдението на реката носи важна информация за пресортирането на тежката фракция.
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55


Назад към Къде да търсим и как да намерим самородно злато

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop