Изложение на фосили в Бургас

Re: Изложение на фосили в Бургас

Мнениеот фосиломаниак » 01 Юни 2015, 20:24

Нормално ли?
Как бихте реагирали, ако в секциите за злато напиша, че е скучно занимание и не ме вълнува (което е самата истина байдъуей) ?
Закрийте секцията фосили и няма да виждате теми за "останки от трупове"
Айе със здраве.... :beer:
фосиломаниак
 
Мнения: 46
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 20:56

Re: Изложение на фосили в Бургас

Мнениеот admin » 01 Юни 2015, 20:32

фосиломаниак написа:Благодаря и на всички, които не дойдоха....така имаше повече място за нас

Може би,не си се изразил правилно,или поне тълкованието е двузначно.Както и да е.Няма да закриваме нищо,ще разчистя темата.
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1253
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Изложение на фосили в Бургас

Мнениеот фосиломаниак » 01 Юни 2015, 20:49

:bc:
фосиломаниак
 
Мнения: 46
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 20:56

Re: Изложение на фосили в Бургас

Мнениеот Eli » 02 Юни 2015, 13:12

Какво ви става,бе,хора?!Аз,съм тази,която заяви присъствие и нито отиде,нито се обади!Съжалявам,но до последно се надявах,че ще успея,затова не казах,че няма да дойда.Ще помоля,който не го интересува тази секция,да не пише тук,аз съм отявлена любителка на "трупове" и това всички го знаят(да не кажа,че повече съм ходила за фосили,отколкото за злато,да не говорим за минералите),на мен ми е интересно,има и други,които се интерсуват(в петък вечер,на срещата която организирах,съм подарила няколко от най-хубавите си образци фосили и минерали).Рости прекрасно знае,че на предишната изложба бях първа,отивах и се връщах три пъти,а беше в деня на рождения ден на малкия ми син!
Много Ви моля,запазете добрия тон и към Ники 67-вече за втори път се намесваш там,където не трябва,моля те,вземай отношение само по въпроси,които касаят интереса ти и не прави квалификации.Всички тук сме различни хора,всеки има свое мнение,нека го уважаваме,но в рамките на добрия тон!
:9d:
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
Eli
 
Мнения: 884
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:52
Местоположение: Варна

Re: Изложение на фосили в Бургас

Мнениеот фосиломаниак » 02 Юни 2015, 13:51

Не Ели,не ставаше дума за теб :)
Имаше трима изложители,за които пазех по цяла голяма маса и отказах участие на други!!..., а те не намериха за нужно да се обадят дори, че няма да дойдат.
Аз напук ще организирам и следващи изложения и ако трябва ще се излагам сам :40:
фосиломаниак
 
Мнения: 46
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 20:56

Re: Изложение на фосили в Бургас

Мнениеот haifisch » 02 Юни 2015, 15:57

Коментара ми беше заради цитат на Фосиломаниак. Мариан правилно се ориентира кое ме е подтикнало да пусна поста си. С Ели имахме уговорка да присъствам на сбирката във Варна и на другия ден да пътуваме заедно за Бургас и да посетим изложението. Също така съм и бургазлия. Това са причините поради които цитата ми се стори саркастичен. Определено не обичам убийството на животни наречено лов, а събирането на фосили донякъде за мен е оскверняване на трупа на животно или човек живял много преди нас. Въпреки това отчитам, че в името на науката е необходимо изучаването на предшествениците ни и фосилите са начин това да стане. Имах желание да посетя изложбата, както обаче написах поради ред причини това не можа да се случи, не е от неуважение или липса на интерес.

П.П. niki 67, ника ми идва от песен на Раммщаин и се произнася Хайфиш (акула), а подписа ми би бил разбран от всеки интелигентен човек. Той говори много за мен, но това, което казва не е високомерие. Също така наричаш мен "драка", а ти не пропускаш да се намесиш там, където не ти е работа, за сметка на това, когато коментирам твоя тема и очаквам някакво професионално разяснение, прескочи поста ми. Очевидно е, че не желаеш да си контактуваш с мен и това няма да ме разплаче, вярвай ми, но те моля учтиво, не ме дразни. Езика ми е остър и ще отвърна, а не желая в този прекрасен форум да се появи напрежение.
Не бъркай личността ми с поведението ми. Личността ми е това, което съм аз, а поведението ми зависи от това кой си ти.
Аватар
haifisch
 
Мнения: 209
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 10:59
Местоположение: Бургас

Re: Изложение на фосили в Бургас

Мнениеот фосиломаниак » 02 Юни 2015, 18:12

Изложбата беше обявена месец по-рано!!! Никой не съм задължавал да присъства!
Съжалявам, че не поясних в самото начало към кого е насочен коментара ми.... Много е тъпо да поканиш хора, които заяввят твърдо, че ще участват като изложители , без каквито и да били финансови ангажименти от тяхна страна и накрая дори да не намерят за нужно да завъртят един телефон! (Ели не е в това число - тя ми помогна страшно много за първата изложба и зная, че за да не дойде е имала сериозна причина)
По отношение на "оскверняването" ще си спестя коментара, че още не мога да спра да се смея... :beer:
Който не дойде, ще трябва дасе задоволи с гледането на посредствени снимки :c1e:
фосиломаниак
 
Мнения: 46
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 20:56

Re: Изложение на фосили в Бургас

Мнениеот haifisch » 02 Юни 2015, 18:54

фосиломаниак написа:По отношение на "оскверняването" ще си спестя коментара, че още не мога да спра да се смея... :beer:
:c1e:

Коментирай. Защо не? Това е по темата. Сигурен съм, че на теб не би ти било приятно ако знаеш, че след 10 000 години ще ти извадят костите и ще ги изложат в музей. Според моите разбирания всяко живо същество има място на този свят и правото да си замине от него с достойнство. Разбира се, ако ти имаш друга теория не се стеснявай да споделиш. По темата е :dc:
Не бъркай личността ми с поведението ми. Личността ми е това, което съм аз, а поведението ми зависи от това кой си ти.
Аватар
haifisch
 
Мнения: 209
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 10:59
Местоположение: Бургас

Re: Изложение на фосили в Бургас

Мнениеот фосиломаниак » 02 Юни 2015, 19:30

Изобщо не ми пука какво ще правят с останките ми след края на живота ми....нито пък на умрели преди милиони години животни им пука :))
Няма нищо след смъртта за умрелите..да не говорим пък за фосилизираните. В смъртта няма нито достойнство нито нещо друго...тя по принцип е "недостоен" край на съществуването на живите същества!
Събирането и изучаването на фосили е интересно хоби и не се различава по същността си от събирането изучаването на каквото и да е друго - просто повечето хора се увличат по събирателството...но обяснението за това е отделна общирна тема :beer:
фосиломаниак
 
Мнения: 46
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 20:56

Re: Изложение на фосили в Бургас

Мнениеот haifisch » 02 Юни 2015, 20:18

фосиломаниак написа:Изобщо не ми пука какво ще правят с останките ми след края на живота ми....нито пък на умрели преди милиони години животни им пука :))
Няма нищо след смъртта за умрелите..да не говорим пък за фосилизираните. В смъртта няма нито достойнство нито нещо друго...тя по принцип е "недостоен" край на съществуването на живите същества!
Събирането и изучаването на фосили е интересно хоби и не се различава по същността си от събирането изучаването на каквото и да е друго - просто повечето хора се увличат по събирателството...но обяснението за това е отделна общирна тема :beer:

Много цинично гледаш на живота и краят му. Това си е твой избор. На мен ми пука, какво ще правят с останките ми. В здравната ми книжка има подписан и подпечатан от мен и личния ми лекар отказ да даря органи и тъкани след смъртта си. Това е моето разбиране за живота. Иначе, не виждам огромен интерес към фосилите (имам предвид този форум), може би ако поясниш в някоя обширна тема (както я нарече) много хора ще се запознаят с науката или хобито. Последователи ще има тогава, когато нещо носи пари или буди любопитство. По горе написах, аз имах огромно желание да разгледам изложението. Може би по нататък. :74:
Не бъркай личността ми с поведението ми. Личността ми е това, което съм аз, а поведението ми зависи от това кой си ти.
Аватар
haifisch
 
Мнения: 209
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 10:59
Местоположение: Бургас

ПредишнаСледваща

Назад към Фосили

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

BGtop