Дайте ми съвет моля

Дайте ми съвет моля

Мнениеот mariotodorov » 18 Мар 2016, 13:51

Дайте акъл.....моля :ef4: ще моя гоняма.
Решил съм Да с абдя малката драга която я има в другите теми с 1,5 цола помпа на райдер.
Двуомя се кой от двата варианта от изображението да избера за ижектор.
Можете ли да ми обясните каква е разликата при засмукване,като лич о за мен като изпълнение и лесно използване е варианта при който вентури тръбата или ижектора е непосредствено преди промивното/suction hose/ :a5:
Пак да напомня че при мен ще е монтирано на драгата за лопата и по скоро ме интересува каква е разликата при двата вариянта за 1,5 цола помпаблагодаря предварително.
Прикачени файлове
dredge.jpg
dredge.jpg (84.36 KiB) Прегледано 10396 пъти
Последна промяна mariotodorov на 18 Мар 2016, 14:17, променена общо 1 път
Аватар
mariotodorov
 
Мнения: 80
Регистриран на: 14 Дек 2015, 21:05
Местоположение: Варна

Re: Дайте ми съвет моля

Мнениеот mariotodorov » 18 Мар 2016, 14:06

Ааа извинете ме за правописа но с телефоните е трудно.
И още нещо се сетих.....
Помпата дали да е райдер 1,5 2тактова или
Витолукс 4тактова. Хаиде помагайте и споделяйте мнения и опит че ми омръзна сам да блъскам,и да се олесня малко и да вдигна кубиците за сметка на времето и фитнеса с лопатата.
Аватар
mariotodorov
 
Мнения: 80
Регистриран на: 14 Дек 2015, 21:05
Местоположение: Варна

Re: Дайте ми съвет моля

Мнениеот Haralambi » 18 Мар 2016, 17:16

По добре без паулар джет, или тройник на помпата едното налягане в паулар джета а другото налягане в инжектора , но втория вариянт е за помпа 3 цола
Аватар
Haralambi
 
Мнения: 42
Регистриран на: 06 Мар 2016, 22:31
Местоположение: Варна

Re: Дайте ми съвет моля

Мнениеот excavator » 18 Мар 2016, 20:45

При пауър джета работиш само под вода,докато при другия вариант можеш да вадиш и да смучеш и по брега стига да имаш струйник.Колкото до помпата аз лично не съм привърженик на двутактовите.
excavator
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Авг 2015, 21:36

Re: Дайте ми съвет моля

Мнениеот mariotodorov » 18 Мар 2016, 21:40

Добре де колеги ,в туба гледам клипчета на пауър джета малки драгички от 1 че до 2 цола.
Все пак моята е с размери 20 на 120 и 3 ще ми е прекалено много. То ще ми издуха стелките даже :cb8:
Относно помпата все още немога да взема решение
Райдера ми е в баумакс и птивам и я взимам без да чакам
Аватар
mariotodorov
 
Мнения: 80
Регистриран на: 14 Дек 2015, 21:05
Местоположение: Варна

Re: Дайте ми съвет моля

Мнениеот mariotodorov » 21 Мар 2016, 11:25

Колеги,чета характеристиките на 1,5 цоловите помпи и виждам 7 куб метра макс дебит за Витолукса и 19 куб метра за Райдер.
Значи Райдер дава повече GPH галони т.е.литри.
Във връзка с това мисля ,че вече съм взел решение коя от двете помпи ще купя.
Аватар
mariotodorov
 
Мнения: 80
Регистриран на: 14 Дек 2015, 21:05
Местоположение: Варна

Re: Дайте ми съвет моля

Мнениеот Haralambi » 21 Мар 2016, 21:57

каквито и де мнения да събираш , практиката винаги променя събитията към различно и по добро осъваршенстване на работата , но най-важното нещо е помпата да е четири тактова
Аватар
Haralambi
 
Мнения: 42
Регистриран на: 06 Мар 2016, 22:31
Местоположение: Варна

Re: Дайте ми съвет моля

Мнениеот любо » 21 Мар 2016, 22:16

Haralambi написа:каквито и де мнения да събираш , практиката винаги променя събитията към различно и по добро осъваршенстване на работата , но най-важното нещо е помпата да е четири тактова

Прав си колега, двутактовата - първо има по-голям разход на гориво, по е шумна, но за разлика от четиритактовата е по- лека. По-малкия разход и по-малкия шум са си предимство. Макар че и тежеста не е за пренебрегване.
П.п. Макар, че и аз съм със двутактова един цол. :cb8: Ама това ми изпадна изгодно - това взех.
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Дайте ми съвет моля

Мнениеот mariotodorov » 22 Мар 2016, 12:30

По скоро ме съблазняват литрите на час и лекото тегло. 2 или 4 тактова ,това е помпа не е лека кола.аз сам си нося оборудването.
А и ако се наложи да ползвам гаранция просто я нося обратно в баумакс.кога да я пращам по куриери да я взимам обратно ,да чакам и т.н.
Литрите и теглото са основните плюсове за мен.
Относно шума смятам че нямат oсезаема разлика +. - 10 12 db
Имам и китайска 12в помпа която уж небеше мно надеждна а вече 10тина излета по 6 часа си работи както първия ден.
Аватар
mariotodorov
 
Мнения: 80
Регистриран на: 14 Дек 2015, 21:05
Местоположение: Варна


Назад към Направи си сам

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop