Златоносни места в Средногорието

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот pscorpions » 24 Фев 2015, 10:03

igrigorow написа:Тази тема и на мен ми е интересна с оглед на това,че ще бъда доста време в района на Стара Загора.Ще съм благодарен,ако ме насочите :39:

Господин Йорданов, местните жители казват, че Средногорието това е района по подбалканския път София - Бургас, от с. Буново до гр. Копривщица. През балкана на север е Етрополе, а на юг Панагюрище. Район който е затворен на север Стара планина, на юг Средна гора, на запад прохода Гълъбец, на изток прохода Козница.Преди години тук е имало град Средногорие - обединени общините Пирдоп и Златица, но този град не съществува дълго.
От прочетеното във форумите разбирам, че Средногорието е много голям район, ето Вие говорите за Стара Загора.Явно по цялата дължина на Средна гора.
Аватар
pscorpions
 
Мнения: 73
Регистриран на: 22 Сеп 2014, 10:17

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот любо » 02 Мар 2015, 22:11

Какво стана, Скорпионче? Намери ли нещо по реките из Средногорието?
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот pscorpions » 05 Мар 2015, 12:01

любо написа:Какво стана, Скорпионче? Намери ли нещо по реките из Средногорието?

Любо има, но ми трябва опитен колега с когото да отида поне веднъж. А тук е сложно, никой не казва за хобито.
Аватар
pscorpions
 
Мнения: 73
Регистриран на: 22 Сеп 2014, 10:17

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот niki 67 » 05 Мар 2015, 14:30

pscorpions написа:
любо написа:Какво стана, Скорпионче? Намери ли нещо по реките из Средногорието?

Любо има, но ми трябва опитен колега с когото да отида поне веднъж. А тук е сложно, никой не казва за хобито.

Леле Скорпионче, що за колеги имаш там.... Ще трябва да организираме едно идване на гости при теб, да идеме на деренце да споделиме опит... :give_rose:
Голям човек е дакела... http://vbox7.com/play:0c20b2d741&start=2
Аватар
niki 67
 
Мнения: 408
Регистриран на: 29 Юни 2014, 08:20
Местоположение: Гр. Сливница

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот pscorpions » 06 Мар 2015, 13:24

niki 67 написа:
pscorpions написа:
любо написа:Какво стана, Скорпионче? Намери ли нещо по реките из Средногорието?

Любо има, но ми трябва опитен колега с когото да отида поне веднъж. А тук е сложно, никой не казва за хобито.

Леле Скорпионче, що за колеги имаш там.... Ще трябва да организираме едно идване на гости при теб, да идеме на деренце да споделиме опит... :give_rose:

Няма проблем Ники, само да се стопли времето, защото тука е балкан и е студено.Не че ще ни изплаши лошото време, но ще е по добре да е топличко.
Аватар
pscorpions
 
Мнения: 73
Регистриран на: 22 Сеп 2014, 10:17

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот любо » 07 Мар 2015, 19:52

От сега съм набелязъл някои реки и дерета за проби. Лошото е , че като се затопли, освен за злато трябва да се оглеждаме и за едни пълзящи и съскащи гадинки. :tease: Бил съм в този район преди много време, но тогава въобще не съм и помислял за злато по реките.
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот pscorpions » 09 Мар 2015, 01:01

любо написа:От сега съм набелязъл някои реки и дерета за проби. Лошото е , че като се затопли, освен за злато трябва да се оглеждаме и за едни пълзящи и съскащи гадинки. :tease: Бил съм в този район преди много време, но тогава въобще не съм и помислял за злато по реките.

От пълзящи не ме е страх. Хапана съм, но те не знаят че съм скорпион.
Аватар
pscorpions
 
Мнения: 73
Регистриран на: 22 Сеп 2014, 10:17

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот sitalk » 21 Юни 2015, 22:32

Здравейте колеги!
Искам да продължа за Пирдопско-Златишкия район.Богат на руди,злато,мед.Още от Древността.До ден днешен работят там заводите и добиват.
Реките Златишката,Пирдопска,Челопеческа,Тополница..
Под вр.Свищи плаз римляните са добивали в галерии злато.
Отдолу е гр.Златица.Името идва от злато.Има легенда,че там е имало и римски град наречен Улпия Аурея...Аурея,от злато,златинка,жълтица и т.н.
Наблизо е с.Челопеч.Където нашата отвратителна държава извършва едно от големите престъпления спрямо нас-износа на злато към Канада.
Та така.....За там какво ще кажете по въпроса "търсене на злато в реките"? Аз веднъж се пробвах,но без успех.Макар,че имаше следи от наличие на жълтия прах...... ;)
Аватар
sitalk
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Юни 2015, 21:38

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот admin » 15 Фев 2016, 21:56

Доста интересен район,и прекрасни 2 дни :9d:
9tin9y.jpg
9tin9y.jpg (222.92 KiB) Прегледано 10106 пъти
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1253
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот Mil4o 59 » 05 Апр 2017, 16:35

Здравейте колеги. Нов съм в хобито но искам да споделя за излет по р. Тополница в района на с. Душанци.На едно место излезе една златинка колкото лещено зърно и нищо друго. На друго излиза малко повече но дребно на кое да се спра.
Mil4o 59
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Фев 2017, 17:58

ПредишнаСледваща

Назад към Златоносни райони

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop