Златоносни места в Средногорието

Златоносни места в Средногорието

Мнениеот pscorpions » 22 Сеп 2014, 12:13

Здравейте приятели. Радвам се, че ме приехте във вашия форум. Аз съм начинаещ златотърсач, който от няколко месеца се интересува от тази дейност. Чета във форуми и групи, всякаква информация. Приемам съвети и забележки. Прегледах темите и за Средногорието видях много малко. Това е района по подбалканския път София - Бургас, от с. Буново до гр. Копривщица. През балкана на север е Етрополе, а на юг Панагюрище. Район който е затворен на север Стара планина, на юг Средна гора, на запад прохода Гълъбец, на изток прохода Козница. Надявам се напредналите ако имат впечатления да ги споделят.
Аватар
pscorpions
 
Мнения: 73
Регистриран на: 22 Сеп 2014, 10:17

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот любо » 22 Сеп 2014, 15:46

Здравей, Скорпионче и добре дошлa при нас. Района който си заградилa, погледнат на картата е пълен с мини за злато. Не съм ходил на там, но се говорят доста ласкави неща за него. Наскоро попаднах на информация за плавене на разсипно злато при село Карлиево или по точно реката която минава през него. И още инфо - Средногорието: поречието на р. Тополница и неините притоци-Панагюрска Луда Яна, Стрелчанска Луда Яна, Банска Луда Яна, или в околностите на гр. Стрелча и Панагюрище. Переспективни са и районите на север около гр. Средногорие, Челопеч, Златишка планина, където е и находището. Успех.
Последна промяна любо на 22 Сеп 2014, 21:14, променена общо 1 път
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот admin » 22 Сеп 2014, 16:02

р.Тополница е обръщана многократно през годините,но въпреки това,пресортира и продължава да си пуска прилични златинки.
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1253
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот pscorpions » 22 Сеп 2014, 17:32

Надявам се добре Ви заварвам, между другото само за информация аз съм жена. Района е златоносен както знаем, но не съм чела някой да каже какво е намерил. Решила съм да проверя, защото в момента съм в този район макар и за кратко. Сигурно ще имам нужда от Вашите съвети, защото сте навътре в занаята. Желая на всички късмет и добри резултати. :59:
Аватар
pscorpions
 
Мнения: 73
Регистриран на: 22 Сеп 2014, 10:17

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот admin » 22 Сеп 2014, 17:44

pscorpions написа:Надявам се добре Ви заварвам, между другото само за информация аз съм жена. Района е златоносен както знаем, но не съм чела някой да каже какво е намерил. Решила съм да проверя, защото в момента съм в този район макар и за кратко. Сигурно ще имам нужда от Вашите съвети, защото сте навътре в занаята. Желая на всички късмет и добри резултати. :59:

Добре дошла,и приятни емоции във форума :9d:
За Тополница споделям от личен опит.И за да бъда по-точен,три дни работа с инжектор-2.20гр.При интерес,ще дам точни джипиес координати!
Успех :59:
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1253
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот 123321 » 22 Сеп 2014, 18:04

Добре дошла колежке :96:
Навремето се работеше с багери,сега незнам как е.Реката е голяма,и както казва админ,тя пресортира.Река която заслужава внимание!
123321
 
Мнения: 112
Регистриран на: 29 Юни 2014, 12:39
Местоположение: гр.Трън

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот mitaskin » 22 Сеп 2014, 19:45

тополницата в момента е много пълноеодна и ще е така до пролетта обърни внимание на луда яна около росен и цар асен преди седмица беше излезнала от коритото но сега е в норма и има нови разсипи аз лично днес останах доволен ситно е но има
mitaskin
 
Мнения: 56
Регистриран на: 19 Авг 2014, 22:56

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот Eli » 05 Фев 2015, 21:54

Много ми е интересна Средна гора и това лято,живот и здраве,смятам да се поразходя :angel:
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
Eli
 
Мнения: 884
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:52
Местоположение: Варна

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот pscorpions » 06 Фев 2015, 02:41

e035.gif
e035.gif (6.83 KiB) Прегледано 12612 пъти
Eli написа:Много ми е интересна Средна гора и това лято,живот и здраве,смятам да се поразходя :angel:

:96: Нямаш проблеми Ели. Надявам се да ми се обадиш когато решиш да пътуваш, но по-рано естествено, за да имам време да реагирам. Ще се радвам да се запознаем лично. И не само Средна гора, а и Стара планина. От Етрополе на север, до Панагюрище на юг, от Копривщица на изток, до Буново на запад - на това му казват Стедногорието тук. Ако искаш на :fe4: , ако искаш на :boat:, ако искаш на хижа - защото в града по асфалта и заведенията няма жълтурки и задължително :2e1: :bc: и :bbq: .
Аватар
pscorpions
 
Мнения: 73
Регистриран на: 22 Сеп 2014, 10:17

Re: Златоносни места в Средногорието

Мнениеот niki 67 » 06 Фев 2015, 09:10

Едно време даскала ни водеше на хижа Свищиплаз, та казвал ни е, че южно под връх Свищиплаз имало златна мина, колко е вярно незнам...
Голям човек е дакела... http://vbox7.com/play:0c20b2d741&start=2
Аватар
niki 67
 
Мнения: 408
Регистриран на: 29 Юни 2014, 08:20
Местоположение: Гр. Сливница

Следваща

Назад към Златоносни райони

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron
BGtop