невероятни места по Камчия

невероятни места по Камчия

Мнениеот Haralambi » 06 Мар 2016, 22:59

колеги на Камчия след село Тича има две невероятни места и глината направо кипи от жълто, ако има мераклии да се организираме и да ходим но как ще поднесем инфото не местната влас да не ни притеснява незнам
Аватар
Haralambi
 
Мнения: 42
Регистриран на: 06 Мар 2016, 22:31
Местоположение: Варна

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот yavor_penev » 09 Мар 2016, 22:28

Haralambi написа:колеги на Камчия след село Тича има две невероятни места и глината направо кипи от жълто, ако има мераклии да се организираме и да ходим но как ще поднесем инфото не местната влас да не ни притеснява незнам

има колеги доста от Варна сигурен съм ще се стиконате за съвментен излет :59:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот Black_XS » 15 Мар 2016, 12:06

за р.Голяма Камчия ли става въпрос колега?
Аватар
Black_XS
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Мар 2016, 17:29
Местоположение: Сливен

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот Haralambi » 15 Мар 2016, 17:12

da za golqma kam4iq :devil:
Аватар
Haralambi
 
Мнения: 42
Регистриран на: 06 Мар 2016, 22:31
Местоположение: Варна

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот Black_XS » 15 Мар 2016, 18:08

има ли златинки там ?щото реката минава под моето село детството ми мина на тази река.Тича ,Филаретово от там се отбивам към Топузово и горе е Соколарци е моето село .аз даже незнам как се търси злато но съм гледал клипове по интернет и видях как се прави като отида на там ще сляза до реката да пробвам ,на големите завои ли да пробвам ?
Аватар
Black_XS
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Мар 2016, 17:29
Местоположение: Сливен

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот paviora » 15 Мар 2016, 19:58

На големите и на малките от вътрешната страна..
Аватар
paviora
 
Мнения: 232
Регистриран на: 22 Фев 2015, 16:00
Местоположение: Костинброд

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот Haralambi » 15 Мар 2016, 20:44

точно като хванеш за Топузово на около 1 км има мост който минава над реката, има преди моста в дясно нещо като поле около 10дк, там има голям девсен завой по течението на реката, полето остава във вътрешната час, направо е фрашкано, ама се вижда от всякъде, златинките са мини, най едрата беше около 0,5 мм, но не съм си играл да разбивам глината, сега ще си правя такава драга с 50 , 60 ситни дупки да става на каша с равно дъно и само кашата да тръгва кум надупчената ламарина и от там да пада в улея с мин-мъх, :devil:
Аватар
Haralambi
 
Мнения: 42
Регистриран на: 06 Мар 2016, 22:31
Местоположение: Варна

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот Black_XS » 15 Мар 2016, 21:33

Haralambi мерси братле като начинаещ ще се помъча да направя нещо ако мога вобще де хехех.но знам точно къде е мястото което ми говориш.и да те види някои там никой нищо няма да ти каже според мен защото няма такива хора,освен чобанин,земеделец,рибарин няма кой да те види там ,понякога от долната страна на моста има една бесетка и се събират да пият там лятото ,даже няма да се интересуват какво правиш според мен .Аз имам 3 села хахах :2e1: Соколарци ,Котелско,,,,Въглен и Бяла Паланка Сливенско .Успех на всички
Аватар
Black_XS
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Мар 2016, 17:29
Местоположение: Сливен

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот любо » 15 Мар 2016, 22:38

Haralambi написа:точно като хванеш за Топузово на около 1 км има мост който минава над реката, има преди моста в дясно нещо като поле около 10дк, там има голям девсен завой по течението на реката, полето остава във вътрешната час, направо е фрашкано, ама се вижда от всякъде, златинките са мини, най едрата беше около 0,5 мм, но не съм си играл да разбивам глината, сега ще си правя такава драга с 50 , 60 ситни дупки да става на каша с равно дъно и само кашата да тръгва към надупчената ламарина и от там да пада в улея с мин-мъх, :devil:

Здравей, колега. Ако е от оная мазната и сбита глина, трябва да я размиеш много добре, щото гадината си ги лепи златинките за нея и си ги връща обратно в реката.
Поздрави и успех!
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: невероятни места по Камчия

Мнениеот Black_XS » 20 Мар 2016, 18:53

Здравейте колеги днеска ходих на една река във Бяла Паланка реката минава през селото но аз се качих малко по нагоре, половин ден си играх даже и повече но нищо не намерих чесно казано.Само забелязах че остава нещо като пясък но е черно но златинки не видях, аз незнам можеби не търся на правилните места.Пробвах само на завоите вътрешните,има ли значение материалът какъв е ?аз зимах проби от пясък и чакъл .Потскажете малко МОЛЯ.Или реката не е златоносна незнам .Мерси,,,,, :ef4:
Аватар
Black_XS
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Мар 2016, 17:29
Местоположение: Сливен

Следваща

Назад към Златоносни райони

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop