Златоносна ли е реката?

Златоносна ли е реката?

Мнениеот kristian » 16 Яну 2017, 02:54

Здравейте и от мен. Това ми е първият пост във форума... както и да е. Рових се из интернет и не намерих много инфо за река Осъм, златоносна ли е изобщо и ако е, на кои места може да се добива злато. Аз съм от община Левски и обикалям край реката през почивните дни. Над реката има баир, по който съм намирал кварц (и то доста). До колкото разбрах, това е един от признаците, че има злато. Но ще оставя Вие да споделите вашето мнение.

Благодаря предварително :) :) !!!
kristian
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Яну 2017, 23:17

Re: Златоносна ли е реката?

Мнениеот paviora » 16 Яну 2017, 17:23

Добре дошел в нашия форум. :59: Колега преди около 40 г.Един колега от троянския краи каза ,че са вадили хубаво злато
от Черни осъм. Други подробности за тая река не зная.С легенче и лопата ще проучиш и ще разбереш най добре.
Аватар
paviora
 
Мнения: 232
Регистриран на: 22 Фев 2015, 16:00
Местоположение: Костинброд

Re: Златоносна ли е реката?

Мнениеот kristian » 16 Яну 2017, 20:05

Благодаря колега. Ще проверя най-скоро време, но ако има някой с повече познания нека сподели.
kristian
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Яну 2017, 23:17

Re: Златоносна ли е реката?

Мнениеот магдалена » 17 Яну 2017, 01:44

Здравей колега. Добре дошъл при нас. Чувала съм, че има злато в река Осъм, но не съм ходила там и не съм промивала. Аз също ще те посъветвам да провериш. Надявам се да има колега, които е ходил там и да ти даде повече информация.
Не бъди копие на другите, светът цени оригиналите.
Аватар
магдалена
 
Мнения: 1568
Регистриран на: 12 Ное 2015, 01:05
Местоположение: село Ракита

Re: Златоносна ли е реката?

Мнениеот ghost » 18 Яну 2017, 17:58

р. Осъм е златоносна НО до с.Александрово а от там надолу до вливането и в Дунав е коригирана през комунизма, а старите корита са заринати за ниви. И в новото корито пуска но микрон и само микрон. Като цяло е загуба на време р.Осъм!
На Черни осъм има и излизат между скалите и парченца. Угърчин река Лепетура и Каменица. Като втората е лесно достъпна от шосето. :9d:
ghost
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Авг 2014, 00:05
Местоположение: Плевен

Re: Златоносна ли е реката?

Мнениеот kristian » 19 Яну 2017, 00:40

Колега, ако става на въпрос за старите корита, през село коритото стои и си личи къде е вървяла реката. Само че има 50см. тиня, докато се стигне до твърдата земя. Ще взема проби и от двете корита и ще споделя резултатите. :)
kristian
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Яну 2017, 23:17

Re: Златоносна ли е реката?

Мнениеот ghost » 19 Яну 2017, 01:59

kristian написа:Колега, ако става на въпрос за старите корита, през село коритото стои и си личи къде е вървяла реката. Само че има 50см. тиня, докато се стигне до твърдата земя. Ще взема проби и от двете корита и ще споделя резултатите. :)


И в старите е същата работа тук в нашия край злато има само колкото да видиш прашинка. За кое село говориш?
ghost
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Авг 2014, 00:05
Местоположение: Плевен

Re: Златоносна ли е реката?

Мнениеот kristian » 19 Яну 2017, 16:13

За село Малчика става на въпрос.
kristian
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Яну 2017, 23:17


Назад към Златоносни райони

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop