Австралийско злато

Австралийско злато

Мнениеот yortzonev » 17 Мар 2019, 19:37

Здравейте
Незнам дали това е правилното място да пусна тази тема, ако не е моля да я преместите.
Мисля да отида да търся злато там ама нямам опит и познанията ми по английски са слаби. Там се търси с металотърсач. Ама сигурно знаете. Търся си някой да дойде с мен. Направих някой сметки за това колко ще струва цялото оборудване като се има предвид че метало търсача ще е Gold Monster 1000. Сумата излиза около 10000лв. Най вече ще се търси в западна австралия понеже много голяма част от населението е в Пърт. В началото няма да намираме злато защото не познаваме страната и пътищата, но мисля че ако отидем на място където няма много пътища ще намерим злато. Може би за седмица или две. Идеята ми дойде от предаването Австралийски търсачи на злато. Ако намерим около 170-180 грама злато ще си избием парите. В тези 10000лв. не влиза цената на билетите.
Кажете какво мислите за тази моя идея!
Моля не спамете!
yortzonev
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Мар 2019, 15:28

Re: Австралийско злато

Мнениеот yortzonev » 17 Мар 2019, 23:09

Ето на този линк ако не сте го намерили има повече инфо. http://n...............
Наново сметнах разходите със самолетния билет и всичко което трябва да си купиш там за търсенето, както и дом на колела да наемеш под наем. Абе всичко и излиза 15000лв. за двама човека. Това си е цяло приключение. Много съм запален по идеята!
yortzonev
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Мар 2019, 15:28

Re: Австралийско злато

Мнениеот admin » 17 Мар 2019, 23:10

Здравей!
Предвид това,че нямаш опит,езиковата бариера е проблем,и големите разноски ,смятам,че риска не е умерен.Личното ми мнение е,че не трябва да приемаш всичко за чиста монета,или да предвиждаш някакви грамажи за избиване на разходи!Дестинацията е с много неизвестни,и ако се размислиш,че по-времето на златната треска само 5% са забогатяли,нещата стават още по-зле.
И все пак,...без да пробва човек,няма как да разбере!
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1254
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Австралийско злато

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 17 Мар 2019, 23:16

колега много интересно си го измислил но няма начин как да стане това не е като тук кои кадето иска там си копае има един зеленчук дето ходи да копае може да го питаш какво стана аз няма да ти кажа заштото не е коректно :59:
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

Re: Австралийско злато

Мнениеот yortzonev » 17 Мар 2019, 23:23

admin написа:Здравей!
Предвид това,че нямаш опит,езиковата бариера е проблем,и големите разноски ,смятам,че риска не е умерен.Личното ми мнение е,че не трябва да приемаш всичко за чиста монета,или да предвиждаш някакви грамажи за избиване на разходи!Дестинацията е с много неизвестни,и ако се размислиш,че по-времето на златната треска само 5% са забогатяли,нещата стават още по-зле.
И все пак,...без да пробва човек,няма как да разбере!


Мерси за мнението. Но затова не мисля да ходя сам. Според мен ако съм сериозен и нямам почивен ден все трябва да намеря нещо на места където няма много пътища. Западна Австралия е голяма и ако вляза навътре в пустинята ще намеря злато. Но пак мерси за съвета!
yortzonev
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Мар 2019, 15:28

Re: Австралийско злато

Мнениеот yortzonev » 17 Мар 2019, 23:26

ОПЕЛ ФЕН написа:колега много интересно си го измислил но няма начин как да стане това не е като тук кои кадето иска там си копае има един зеленчук дето ходи да копае може да го питаш какво стана аз няма да ти кажа заштото не е коректно :59:


Не го знам този зеленчук и за какво ми говориш, но грешиш. Ако си издадеш лиценз за частен добив всичко е 100% легално. Съвет прочети статията която съм побликувал по отгоре. Знам че не пише всичко, но пише достатъчно. Другото ако те интересува може да се поровиш в гугал.
yortzonev
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Мар 2019, 15:28

Re: Австралийско злато

Мнениеот ОПЕЛ ФЕН » 17 Мар 2019, 23:34

само един въпрос кой набор си
ако немаш опел значи немаш ништо 0888619795
Аватар
ОПЕЛ ФЕН
 
Мнения: 674
Регистриран на: 30 Яну 2018, 17:50
Местоположение: костинброд

Re: Австралийско злато

Мнениеот admin » 17 Мар 2019, 23:43

yortzonev написа: прочети статията която съм побликувал по отгоре.

Колега,темата ти е хубава,но моля да хвърлиш едно око на правилата на форума,в случая точка 7 :!:
viewtopic.php?f=2&t=38
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1254
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: Австралийско злато

Мнениеот yortzonev » 17 Мар 2019, 23:55

admin написа:
yortzonev написа: прочети статията която съм побликувал по отгоре.

Колега,темата ти е хубава,но моля да хвърлиш едно око на правилата на форума,в случая точка 7 :!:
viewtopic.php?f=2&t=38

Извинявам се прочетох правилата преди да пиша, но това ми е обягнало. Да кажа това не е с рекламна цел. Нищо не продавам или предлагам. Качих линка само да се прочете статията. Ще пиша на админа нищо че е късно вече. Още веднъж се извинявам
yortzonev
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Мар 2019, 15:28

Re: Австралийско злато

Мнениеот yortzonev » 17 Мар 2019, 23:58

Ето и малко статистика за населението в Западна Австралия.

Западна австралия - 2,589 милиона(2014)
площ - 2 645 615 км²
0.84/км²

Пърт - 1,945 милиона(2014)
площ - 5 386 km²
298 души/km²

644 000 без Пърт
площ 2 640 229 без Пърт
0,4 души/km² (2007)
0,25 души/km² (2014)

Излиза, че населението намалява в западна австралия и се отправя може би към Пърт. Това значи, че шансовете да видиш друг който търси злато е много малък.
yortzonev
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Мар 2019, 15:28

Следваща

Назад към Златоносни райони

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

BGtop