ИНЖЕКТОРИ

Re: ИНЖЕКТОРИ

Мнениеот фасът » 26 Авг 2014, 08:40

stoian написа:Аз си направих подобен но от медни части / готови фасонни части за парно - цена приблизително 15 лв + заварките / за един цол помпа и работи отлично .Само че при мен напорния и смукателния маркуч са 1" х 3 метра а транспортния 1"1/4 и е 1,5 метра , помпата е VIKI 1" с напор 27 метра и работи между тихи и средни обороти .Като ида на реката тази седмица ще направя клип и ако някой се интересува ще направя схема на сглобяване с необходимите части .




:96: :59: :59: :96: :96:
супер сте
давайте чертежи а ако някой щракне някое клипче докато прави смукалото направо ще е върхът
:39: :39: :39: :39: :a5:
фасът
 
Мнения: 197
Регистриран на: 30 Юни 2014, 16:49
Местоположение: софия

Re: ИНЖЕКТОРИ

Мнениеот КАЯ » 26 Авг 2014, 22:04

По данни на производителя, а и на колеги от други държави които са правили подобни, наистина има доста по-добра производителност от "стандартните" смукалки. Подобни твърдения съм срещал и в руските научни трудове. В патентите също се твърди това, но на тях много вяра нямам. може да се поиграе със съотношението на площите на отворите, но по принцип го дават като на другите смукалки т.е. 1 към 4.
П.п. Това е добра идея да се ползват стандартни водопроводни, или други такива части. Улеснява много производството на смукалката.
П.п. Пластмасата би трябвало да издържи на абразивното износване от пясъка и камъните.
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
КАЯ
 
Мнения: 92
Регистриран на: 04 Юли 2014, 11:16

Re: ИНЖЕКТОРИ

Мнениеот Rosen » 26 Авг 2014, 22:56

Здравейте колеги.
Днес пробвах инжектора.
Направените проби надминаха и най-добрите ми очаквания.
Ходих с двама колеги да го пробвам-Сашо и Илиян от Монтана.
Единия държеше смукалката на 50см. под водата , а другия изхода на равншщето на кръста.
ИНЖЕКТОРА СМУЧЕ КАТО БЕСЕН .
Като запушиш с ръка смукалката - цялата система почва да се тресе от напрежение.
Илиян ,който има 2цолов инжектор(с 2 маркуча) след 2мин. работа каза-като се прибереш вкъщи веднага почвай да ми правиш такъв инжектор-работи 3 пъти по-добре от моя.
Помпата-1.5ц.рейдер(китайска) работи съвсем малко над минимума.
На онези , които решат да си го правят препоръчвам да почакат ден-два защото искам под снимките на монтажа да добавя някои пояснения.
Последна промяна Rosen на 27 Авг 2014, 20:51, променена общо 2 пъти
Rosen
 
Мнения: 28
Регистриран на: 07 Юли 2014, 22:16
Местоположение: София

Re: ИНЖЕКТОРИ

Мнениеот pepi03 » 26 Авг 2014, 23:37

Здравей колега , начинанието се супер , адмирации !
Интересува ме колко е разтоянието там където излиза Ф 40 преди конусния намалител вътре в самата система ?
pepi03
 
Мнения: 38
Регистриран на: 02 Авг 2014, 21:55
Местоположение: Бургас

Re: ИНЖЕКТОРИ

Мнениеот Rosen » 27 Авг 2014, 01:00

pepi03 написа:Здравей колега , начинанието се супер , адмирации !
Интересува ме колко е разтоянието там където излиза Ф 40 преди конусния намалител вътре в самата система ?



Здравей пепи03
Разгледай снимка №4.транспортната тръба трябва да влиза поне 1мм. в кон. намалител без да го допира.
(на този инжектор, който пробвах по погрешка му отрязах транспортната тръба ф40 наравно с ф50,реших да пробвам така(не ми се правеше всичко на ново защото бях залепил повечето от частите)- и работи повече от добре)
На прехода ф50-ф50, който свръзва тръбата ф50 с к. намалител -трябва да му изпилиш с шкурка венеца от вътре до 0 защото стърчи малко и пречи на водата.
Самия к.намалитеп има 2 венеца от вътре, които също трябва да махнеш.
Най- големия ти проблем ще е да отрежеш тръбата ф50 .под прав ъгъл защото при свръзване с тройника от това зависи разстоянието м/у двете тръби да е еднакво на всякъде.(транспортната тръба,като я набиеш в прехода и после всичкото това в тройника-се самофиксира към остканалната линия)
На намалителя на транспортната тръба - също трябва да му изпилиш стопиращия венец за да може да набиеш тръбата в него.(набиваш го с въртене и когато наближи мястото слагаш малко лепило около тръбата и продължаваш да въртиш още няколко см. на горе - за да може лепилото да влезне м/у тръбата и намалителя)
Много внимавай когато работиш с ПВЦ-лепилото-съхне бързо,-внимавай при съединяване на к.намалител (да не потече лепило) и да не залепи разстоянието м/ у двете тръби.(ако това стане- бъркаш с една клечка и чистиш,но го прави бързо)
От магазина гледай да купиш прави ПВЦ тръби защото продават и малко криви.
Росен

skype- ro505050 0885024381
Последна промяна Rosen на 28 Авг 2014, 14:20, променена общо 9 пъти
Rosen
 
Мнения: 28
Регистриран на: 07 Юли 2014, 22:16
Местоположение: София

Re: ИНЖЕКТОРИ

Мнениеот admin » 27 Авг 2014, 19:56

Rosen написа:На онези , които решат да си го правят препоръчвам да почакат ден-два защото искам под снимките на монтажа да добавя някои пояснения.

Чудесно,чакаме :96:
Skype:bgzlato.com
Аватар
admin
Администратор
 
Мнения: 1254
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:12
Местоположение: София

Re: ИНЖЕКТОРИ

Мнениеот pepi03 » 27 Авг 2014, 20:59

Значи проблем с рязането под прав ъгъл няма защото всички тръби ще режа на машина ,
а и си мисля че ако входящата / транспортна / тръба Ф40 може да се остави по дълга , на нея няколко намалитела се нахлузват ,
и всичко това се набива във Ф50 , така мисля че като е по дълго разтоянието на самата снадка няма да позволи вътре в инжектора Ф40 да се изкриви и да пречи на налягането което идва от помпата ! / надявам се да съм обяснил правилно /
Тоест тръбата в лява на чертежа , да стане по здраво там и да не позволява вътре да се криви !
pepi03
 
Мнения: 38
Регистриран на: 02 Авг 2014, 21:55
Местоположение: Бургас

Re: ИНЖЕКТОРИ

Мнениеот Rosen » 27 Авг 2014, 21:21

IMG_20140827_214727.jpg
След конусният намалител задължително трябва да има тръба(60см. при мен) за да има къде да се образува вакума
Прикрепваш я через набиване или залепен фитинг.
IMG_20140827_214727.jpg (165.01 KiB) Прегледано 7777 пъти
pepi03 написа:Значи проблем с рязането под прав ъгъл няма защото всички тръби ще режа на машина ,
а и си мисля че ако входящата / транспортна / тръба Ф40 може да се остави по дълга , на нея няколко намалитела се нахлузват ,
и всичко това се набива във Ф50 , така мисля че като е по дълго разтоянието на самата снадка няма да позволи вътре в инжектора Ф40 да се изкриви и да пречи на налягането което идва от помпата ! / надявам се да съм обяснил правилно /
Тоест тръбата в лява на чертежа , да стане по здраво там и да не позволява вътре да се криви !


Това категорично не ти е необходимо.Само един преход. Набива се директно в тройника.(Тройника се използва за да се равнява всичко по него)Тръбата се фиксира перфектно Що се отнася до "изкривяването" на тръбата - притисненията ти са напразни. ПВЦ-то е много твърдо и никакво налягане не може да го помръдне (пробвай да го огънеш на коляно),още повече ,че водата обгръща и притиска тръбата равномерно от всякъде.Гарантирам ти,че един път залепено-може да помръднеш нещо само с боен чук.
Моя инжектор е дълъг - от началото на тройника до края на кон. намалител 36см (не е задължително да е много дълъг-виж колко е на клипа)
Много по -важно е там от кадето влиза водата от помпата да има камера за да се получи налягане-както е на чертежа.
Когато нарежеш всичко сглоби го и ако всичко пасва-лепи в последователност както са дадени снимките.
Последна промяна Rosen на 29 Авг 2014, 19:38, променена общо 4 пъти
Rosen
 
Мнения: 28
Регистриран на: 07 Юли 2014, 22:16
Местоположение: София

Re: ИНЖЕКТОРИ

Мнениеот Rosen » 28 Авг 2014, 00:34

admin написа:
Rosen написа:На онези , които решат да си го правят препоръчвам да почакат ден-два защото искам под снимките на монтажа да добавя някои пояснения.

Чудесно,чакаме :96:


Здравей Админ. Наистина мислех да дам пояснения,но въпросите на пепи03 (по-горе) мисля изчерпаха всичко. ако нещо не е ясно-питайте.
Rosen
 
Мнения: 28
Регистриран на: 07 Юли 2014, 22:16
Местоположение: София

Re: ИНЖЕКТОРИ

Мнениеот Rosen » 28 Авг 2014, 12:43

IMG_20140828_121556.jpg
IMG_20140828_121556.jpg (147.61 KiB) Прегледано 7741 пъти

Когато инжектора е готов за улеснение си купи полипропиленова бърза връзка
Там където са скобите затегаш маркуча от помпата , а другия изход-за10сек. го затегаш на инжектора или на оросителната с/ма на драгата(ако е със същия цолж) Ако е само за инжектор-права,ако е и за драга-с коляно за да може с леко разхлабване на зеления "винт"да я въртиш във всички посоки
Rosen
 
Мнения: 28
Регистриран на: 07 Юли 2014, 22:16
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Видове съоръжения за добив на речно злато

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

BGtop